Čo priniesli No Name z Propasti?

Pridané: 10.03.2008 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Nový, v poradí už šiesty radový album skupiny No Name je na svete. Už niekoľko mesiacov sa zdalo, že okolo bratov Timkovcov je podozrivé ticho, no bolo spôsobené práve tým, že nahrávali nové pesničky.
foto: Universal Musicfoto: Universal Music

Dnes už je známy pilotný singel nazvaný Len tak stáť a vie sa aj to, že celá platňa No Name sa bude volať V rovnováhe. Čo má podľa speváka Igora Timka aj svoj význam.S miestom, kde budú nový album nahrávať, sa No Name netrápili. Podobne ako pri platni Čím to je sa opäť s dôverou obrátili na leadra Olympicu Petra Jandu a jeho štúdio Propast.
Veď chalani z No Name už poznajú všetky jeho výhody.

Ďalším bonusom štúdia Propast je aj to, že Petr Janda je vždy niekde nablízku. Nielen ako muzikant, no hlavne ako parťák a skúsený radca. Konzultovali s ním Timkovci aj svoje nové pesničky??

Album V rovnováhe vyjde už koncom marca, na začiatok apríla je naplánovaný jeho krst. Respektívekrsty! Chalani z No Name chcú, aby pri ich comebacku boli predovšetkým fanúšikovia, a tak budú krstné koncerty 9.apríla v Bratislave a 11.apríla v Košiciach prístupné verejnosti.

Singel Len tak stáť majú rádiá k dispozícii pár týždňov, no spätná väzba je vraj výborná. Pritom No Name pomerne odvážne zmenili sound a ich zvuk je jednoznačne tanečnejší.
Na výbere prvej skladby sa navyše podieľala „referenčná vzorka“ niekoľkých desiatok ľudí, ktorým No Name svoju novú tvorbu na neverejnom stretnutí predstavili. Pritom nešlo kľúčovo o fanúšikov skupiny, ktorých rozhodovanie by bolo logicky príliš subjektívne, ale o viac-menej náhodne vybranú vzorku respondentov rôznych vekových a sociálnych skupín. Áno, aj takéto sofistikované metódy sa už v slovenskom šoubiznise používajú s jasným cieľom – vyhnúť sa chybám pri výbere rádiových singlov. Vzorka, s ktorou pracovali No Name, natipovala päť podľa nej najsilnejších hitov z nového albumu. Tie by sa pravdepodobne postupne ako single mali dostávať do rádií.

K pesničke Len tak stáť bude skupina aj nakrúcať videoklip. Do výroby sa pustí koncom apríla a o kreatívnu a režisérsku zložku prác sa opäť postará úderka Kuboš/Lehotský.

Mimochodom, v tom čase bude asi spevák Igor Timko už dvojnásobným otcom. Zatiaľ má doma dvojročného Jakubka a manželku Silviu v deviatom mesiaci.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre