text

Autor svetových bestsellerov Ruediger Dahlke v Bratislave

Pridané: 08.05.2010 | Pridal: rookie

Lekár, psychoterapeut, tvorca systému psychosomatickej medicíny a známy autor dvadsiatich ôsmich kníh, z ktorých väčšina sa stala svetovým bestsellerom, navštívi v dňoch 4. a  5. júna 2010 Bratislavu.  

 

Telo ako zrdkadlo duseTelo ako zrdkadlo duse

Dahlke je známy svojimi  radikálnymi názormi, že za choroby si človek môže sám a že choroba by mala byť pre každého signálom, že niečo v jeho živote treba zmeniť. Ide dokonca až tak ďaleko, že aj nehody a úrazy považuje za udalosti podvedome motivované pacientom.


Ruediger Dahlke prednesie počas svojho pobytu v Bratislave dve prednášky na tému Telo ako zrkadlo duše a Choroba ako reč duše. Zúčastní sa aj na seminári venovanom problematike  Základné zákony osudu. Prednášky a seminár sa uskutočnia v Ústave vzdelávania a služieb na  Bárdošovej ul. v Bratislave.
MUDr. Ruediger Dahlke je známy lekár-psychoterapeut, zakladateľ holistickej psycho-somatickej medicíny, vychádzajúcej z učenia švajčiarskeho psychiatra Karla Gustava Junga o archetypoch. Jeho knihy boli preložené do mnohých jazykov, vrátane  japonštiny, čínštiny, kórejčiny, estónčiny a hebrejčiny. V  slovenčine zatiaľ vyšli tri knihy R. Dahlkeho, z toho jedna - Telo ako zrkadlo duše - vo vydavateľstve Ikar. V 70-tych rokoch minulého storočia sa Dahlke začal vzdelávať v obore lekár prírodnej medicíny a absolvoval rôzne kurzy z oblasti humánnej psychoterapie. V roku  1993 spolu so svojou manželkou Margit založil Liečebné centrum pre psychoterapiu, holistickú medicínu a poradenstvo v Johanniskirchene pri Mníchove v Dolnom Bavorsku a neskôr aj Liečebné centrum v rakúskom Hitzendorfe. Ťažiskom jeho práce je výchova lekárov v psychosomatike (archetypická medicína), terapia dychom, liečebným pôstom a vodou.

 
K najvýznamnejším knihám  MUDr. Ruedigera Dahlkeho patria napríklad: Choroba ako reč duše - Výklad chorobných príznakov, Veľká kniha pôstu, Psychológia peňazí: Cesta k pohodovému prístupu k peniazom, Depresia. Cesty z tmavej noci duše, Na čo ochorel svet? Moderné mýty ohrozujú našu budúcnosť, Cesty duše. Čo o nás prezrádzajú naše ruky a nohy.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre