Petr Janda: Nočné mory ma stále prenasledujú

Pridané: 24.05.2010 | Autor: MarcelaSchmidtova | Pridal: chris

Neexistuje snáď žiadne miesto v Čechách alebo na Slovensku, kde by skupina Olympic nevystupovala a neexistuje snáď žiadna príležitosť, pri ktorej ešte Petr Janda a spol. nehrali. Začiatkom minulého víkendu rockeri otvorili letnú sezónu v Trnave.

 

OlympicOlympic

Olympic sa na Trnavu dobre pripravil a aby doprial svojim fanúšikom niečo nové, čo pred rokom na koncerte nemohli vidieť, naskúšal si niektoré staré hity v unplugged verzii. Bez obáv ich Petr Janda zaradil do koncertného playlistu a pred samotným vystúpením vyhlásil, že nemá žiadne obavy z toho, ako táto koncertná „vylepšovačka" dopadne. Väčšinou máva pred vystúpeniami nočné mory, hrôzostrašné i vtipné.

 

 

Olympic už za svoju takmer 50ročnú kariéru odohral okolo 9000 koncertov a každý jeden si Petr Janda so svojimi hudobníkmi užíval najviac, ako sa dalo. 60. roky však boli najintenzívnejšie. Mladí rockeri sa učili čo s čím miešať, chodili po dobrých reštauráciách, spali po hoteloch a robili si časté výjazdy na Slovensko.

 

 

Posledný rok a pol neskladal Petr Janda žiadne pesničky pre Olympic, sústredil sa na nový muzikál. Volá sa Ať žije rock ´n´ roll a je o spevákovi, ktorý síce bol slávny, ale slávu si veľmi neužil. Nie je to autobiografické dielo a prečo, to je jasné aj zo slov lídra Olympicu.

 

 

Petr Janda si v súčastnosti delí svoj čas medzi hudbu a starostlivosť o malú dcérku Anešku. Často jej hrá na gitare a spieva, ale stáva sa z neho aj poetická duša a niekedy jej číta rozprávky. Niekedy veru nechápe, aké sú drsné, aj keď začínajú úplne nevinne. Naposledy ho zarazil príbeh o líške.

 

 

Najbližšie sa u Jandovcov chystajú veľké oslavy Aneškiných narodenín, zduplovaný sobáš s mladou manželkou u nich na záhrade a čo sa týka hudby, Petr Janda plánuje celé leto koncertovať. Kapele dá iba dva týždne prázdnin.

 

Petr Janda

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre