Sex v meste 2 (Sex and the City 2) /videorecenzia už 8.6.2010/

Pridané: 04.06.2010 | Autor: BarboraBacikova | Pridal: rookie

Kult, ktorý sa vytvoril okolo seriálu Sex meste, nemôže nikoho prekvapiť. Má všetky potrebné atribúty na to, aby dokázal osloviť ženy každého veku a dokonca i mužov, ktorých svet štyroch Newyorčaniek má ambíciu zaujať alebo aspoň pobaviť.

 

sex-and-the-city-2sex-and-the-city-2

Keď cvakla posledná klapka 6. série a všetci sa mali s peknými spomienkami rozísť domov, ziskuchtiví producenti vedeli, že ešte nie je všetkým dňom koniec a čerstvé štyridsiatničky uvidíme aj o pár rokov spolu s ich pribúdajúcimi vráskami a starosťami, ktoré v iných kútoch sveta riešia ženy o dvadsať rokov mladšie. I v tom bolo čaro seriálu a aj preto sme ho mali tak radi. Inteligentný niekedy až príliš dekadentný humor však vedel roztriasť bránice, pri čom si zachovával aj istú vážnosť v zámýšľaní sa nad vždy aktuálnymi vzťahovými záležitosťami.

     
Aj preto všetci fanúšikovia seriálu túžobne očakávali filmové  pokračovanie, ktorého stopáž sa vyšplhala na neuveriteľných 145 minút. Tým, ktorým bolo ľúto, že každá časť seriálu sa tak rýchlo skončila, si určite prišli na svoje. Otázne je, či to filmu skôr neublížilo. Tempo sa zrazu spomalilo, situácie, ktoré by v epizóde zvládli ľavou zadnou sa odrazu doslova pretiahli. Film Sex v meste si napriek tomu zachoval svoju tvár, seriálu meno nepokazil, nikomu neuškodil a s ľahkosťou i vážnosťou pobavil.

     
No nakrútiť Sex v meste 2 bolo ešte riskantnejšie. Či to riziko vyšlo už začína vyplavovať protichodné názory. Skalní ho obraňujú, intelektuáli hania. Ľahká zábava, občas aj náročnejší vtip, spriaznenosť štyroch rozdielnych dám a doznievajúci duch seriálu nahrávajú prvej skupine. Predimenzované teatrálne výstupy, maximálna márnivosť, takmer všadeprítomná gýčovitosť nahrávajú tej druhej.

     
Carrie, Samanthu, Mirandu a Charlotte presunú tvorcovia z miesta, kde im to pristalo najviac, t.j. New York, do puritánskeho Blízkeho východu. Abú Dhabi sa tak stáva miestom, kam štvorica uniká pred problémami. Carrie ako nováčik v manželstve si musí utvrdiť svoj nový status a bilancovať dvojročný oficiálny zväzok s Božským, Charlotte musí zregenerovať sily vynaložené pri rodičovských povinnostiach a zároveň nahlas vysloviť slová znechutenia a straty ilúzií, Miranda po strate zamestnania znovu objavuje sama seba a náruživá Samantha sa vyrovnáva s pribúdajúcimi rokmi, pri čom ani vek ani moslimské prostredie ju nedokážu odradiť od pikantných dobrodružstiev.

     
Film alias módna prehliadka prestížnych návrhárov, povrchnosť, „lacné" efekty a občasná samoúčelnosť, to všetko by sme pre tú uvoľňujúcu a príjemnú zábavu dokázali odpustiť, len prečo už Carrie nepíše tie svoje povestné stĺpčeky, ktoré sme si tak obľúbili...

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre