I Love You Phillip Morris - VIDEORECENZIA Barbory Bačíkovej

Pridané: 28.07.2010 | Autor: BarboraBacikova | Pridal: rookie

Ak by bolo potrebné vysloviť varovanie, rozhodne by smerovalo k ľudom trpiacim homofóbiou. Odporúčanie by naopak smerovalo ku všetkým ostatným, ktorí sa chcú zabaviť bez ohľadu na to, aký typ vzťahu bude na pretrase.

 

i_love_you_phillipi_love_you_phillip

I love you Philip Morris adresuje totiž muž mužovi. Akokoľvek znie názov snímky gýčovo, gýč to naozaj nie je. Napriek mnohým zdanlivo lacným a sladkastým záberom sa nám prihovára svet gayov v nadľahčenej rovine bez akýchkoľvek urážok či výsmechu. A keďže najzaujímavejšie príbehy píše sám život, aj tento nám predstaví neuveriteľné osudy dvoch mužov, ktorí sa do seba bezhlavo zamilovali  a v ich láske im nebránili ani väzenské múry.

 

Stevenovi Russelovi prepožičal svoju tvár ako stvorenú na rolu excentrického homosexuála a podvodníka Jim Carrey, ktorému po vzhliadnutí filmu ťažko uveríte, že žije v heterosexuálnom partnerstve. On to jednoducho vie. A práve tento typ hereckých úloh mu sedí najlepšie. Žiaden bláznivý Ace Ventura či Maska, ale ambivalentný tragikomický hrdina zmietajúci sa medzi vlastnými cnosťami a škandalóznymi pokleskami. Tak ako zahviezdil v Mužovi na mesiaci v úlohe kontroverzného komika Andyho Kaufmana i tentoraz dostal príležitosť zosobniť postavu odlišujúcu sa od bežného priemeru a vďaka svojmu talentu dať jej aj nesmrteľnosť.

 

I Love You Phillip Morris (2010)

 

Preslávil tak skutočného človeka neblaho známeho pre svoje nespočetné úteky z väzenia a pre svoju oddanú lásku k spoluväzňovi. Tá sa aj stala neutíchajúcim hnacím motorom k ďalším podvodom a špekuláciám, ktoré praktizoval s neuveriteľnou ľahkosťou a hravosťou. Phillip Morris v podaní Ewana McGregora sa stáva jeho múzou a on je ochotný spraviť čokoľvek, len aby mohli spolu stráviť pár romantických chvíľ. Režiséri Glenn Ficcara a John Requa celkom odtabuizovali tému, takže ani v náznakoch divák nepocíti, že ide o menšinový vzťah. Všetko je vykreslené v prirodzenej a odtajnenej rovine a konečne nezostáva čas a priestor na zbytočné skrývanie sa a tabuizovanie.

 

Romantická  komédia, ktorá rozosmeje, šokuje, dojme, svojou farebnosťou pohladí a hudbou poteší, je na tieto dni ako stvorená. Nemožno však čakať, že osvieži či dokonca schladí.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre