Novinky vydavateľstva Ikar - august 2010

Pridané: 20.08.2010 | Autor: TASR | Pridal: rookie

Milí čitatelia, prečítajte si informácie o novinkách.

 

knihakniha

Názov: Prečo muži nepočúvajú a ženy sa nevyznajú v mapách, 2. vyd., Žáner: Partnerské vzťahy, rodina, Autor: Pease Allan & Barbara, Dátum vydania: 01.08. 2010


Anotácia:
Allan a Barbara Peasovci zhromaždili najnovšie poznatky z výskumu mozgu, evolučnej biológie, psychológie a sociológie a zhrnuli ich do vtipnej, miestami šokujúcej, ale aj poučnej knihy, v ktorej sa pokúšajú vysvetliť dôvod existencie napätia a rozporov medzi príslušníkmi oboch pohlaví a hľadajú spôsob, ako sa s nimi vyrovnať.


Názov: Kresba v prachu, Žáner: Spoločenské romány, Autor: Zoe Kleinová, Dátum vydania: 01.08.2010


Anotácia:
Kresba v prachu, pozoruhodná románová prvotina Zoë Kleinovej, vtiahne čitateľa do strhujúceho ľúbostného príbehu, v ktorom sa biblické časy prelínajú s našou prítomnosťou. Američanka Page Brookstoneová riskuje svoju profesijnú kariéru archeologičky, keď iba na základe prosby arabského páru rozbehne výskum v izraelskom Anatote. Manželia tvrdia, že vo svojom dome vídavajú duchov dvoch milencov. Každého, kto sa v ňom ocitne, vraj zachváti láska a túžba. Priamo pod ich obývačkou Page objaví kosti osudom ťažko skúšaného proroka Jeremiáša a záhadnej ženy Anatiye, zakliesnené vo večnom objatí. Spolu s pozostatkami milencov Page odhalí aj starobylý zvitok, ktorého autorkou je práve Anatiya. Jej mystické slová otrasú pevnými základmi po stáročia známeho Jeremiášovho príbehu. Aj Page uviazne v sieťach zakázanej lásky, nástojčivej a občas málo zrozumiteľnej. Postupne zo seba striasa prach mŕtvych, ktorými sa celé roky zaoberá, a pokúša sa hľadieť na seba aj okolitý svet inými očami. Odvážne sa pustí do neľahkého zápasu s tými, ktorí chcú navždy umlčať Anatiyinho náruživého ducha.


Názov: Falošná stopa, Žáner: Krimi, detektivky, Autor: Jeffery Deaver, Dátum vydania: 01.08.2010


Anotácia:
Večerný telefonát na tiesňovú linku z odľahlého letného domu vo Wisconsine sa skončí predčasne. Šlo o omyl, alebo o ohlásenie zločinu, ktoré ktosi náhle prerušil? Zástupkyňa šerifa Brynn McKenzieová verí svojej intuícii, a hoci nemá službu, vydáva sa k jazeru Mondac preskúmať situáciu. Brynn sa ocitá na scéne ako z hororu a len o vlások uniká pred dvoma profesionálnymi kriminálnikmi. Spolu s Michelle, vydesenou návštevníčkou letného domu, ujdú do lesa a začínajú sa preteky o život. Brynn, tvrdá zástupkyňa šerifa s komplikovanou minulosťou, a Michelle, rozmaznaná mestská panička, odlišné ako noc a deň a bez moderných technických prostriedkov, musia prekonať prirodzenú vzájomnú nedôveru a naučiť sa využívať svoj dôvtip a odvahu na záchranu pred neúnavnými prenasledovateľmi.. Falošná stopa pôsobivo opisuje hru na mačku a myš, vykreslenú v takmer reálnom čase a plnú Deaverových typických zvratov a prekvapení, kde nič nie je, ako vyzerá, a smrť môže čakať už za najbližšou zákrutou opustenej cestičky v hĺbke polnočného lesa.


Názov: Precvičenie chrbta na každý deň (15 minút)Žáner:Náučná literatúra (nad 10 r), Autor: Suzanne Martinová, Dátum vydania: 01.08.2010


Anotácia:
Nemáte čas chodiť do posilňovne alebo navštevovať organizované hodiny? Stačí, ak budete cvičiť pätnásť minút denne trikrát týždenne a výsledky na seba nenechajú dlho čakať! Posilnite si chrbát, zbavte sa bolesti a predíďte prípadným problémom pomocou knihy Precvičenie chrbta na každý deň z edície 15 minút. Názorné fotografie vám priblížia detaily každého cviku. Všetky štyri cvičebné programy nájdete aj na priloženom DVD. Cvičenie v pohodlí domova nikdy nebolo účinnejšie!


Názov: Suši bar, Žáner: Varenie, nápoje, diéty, Autor:Tanja Dusyová, Dátum vydania: 01.08.2010


Anotácia:
Prichádza z Japonska, je ľahké a neodolateľné pre svoju chuť i exotický vzhľad. Víťazné ťaženie na naše stoly - tentoraz z Japonska: Nigiri alebo temaki - suši letí! Pustite sa s nami do práce - rolujte, formujte a baľte! Ukážeme vám, ako sa tieto luxusné drobnosti na zahryznutie pripravujú celkom jednoducho: s rybou, inokedy s mäsom alebo zeleninou. A keďže suši bar ponúka omnoho viac, pridali sme osobitnú kapitolu s chutnými jedlami, počnúc miso polievkou až po kuracie jakitori! „Itadaki masu", dobrú chuť! Ďalej sa dozviete: ako uvariť suši ryžu a rozpoznať najlepšiu kvalitné ryby - a mnohé ďalšie informácie vo všeobecnej úvodnej časti.


Názov: Malá tučná kuchárka-koktaily, Žáner: Varenie, nápoje, diéty, Autor: Kolektív, Dátum vydania: 01.08.2010


Anotácia:
Pri každej príležitosti si doprajte koktaily a miešané nápoje, prekvapte svojich priateľov vždy novými kreáciami z vlastného domáceho baru! - Viac než 400 receptov s aj bez alkoholu - Najdôležitejšie klasické a najskvelejšie trendové nápoje - 13 kapitol plných obľúbených drinkov: rum, koňak, vínovica a brandy, džin, vodka, whisky, likéry a tequila, sekt, šampanské a prosecco, koktaily bez alkoholu, bowle a punč, fitnes drinky, mliečne koktaily, flipy, káva, čaj a spol.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre