To najlepšie zo slovenského humoru ONLINE na MeToo.sk! Na festivale Kremnické gagy 2010

Pridané: 26.08.2010 | Pridal: rookie

Na 30. ročník prijali pozvanie všetci najlepší slovenskí humoristi, satirici a recesisti z rôznych umeleckých žánrov. Dramaturgickým zámerom bolo pozvať na jubilejný ročník to najlepšie za 30 rokov festivalu.

 

gagygagy

K vrcholom bude patriť produkcia Štúdia L+S s  M. Lasicom a M. Kňažkom NA FAŠÍRKY MI NESIAHAJ, populárna PARTIČKA Dana Dangla a špeciálny komponovaný program ANATÓMIA GAGU s Elenou Vacvalovou a ex-prezidentmi Akadémie humoru

 

>> SLEDUJTE PRIAMY PRENOS Z GAGOV TU <<

 

(Tomáš Janovic, Stanislav Štepka, Milan lasica, Jozef Mokoš a Milan Markovič). S najnovšími inscenáciami sa predstavia bratislavské divadlá GUNAGU, LUDUS a Radošinské naivné divadlo, Túlavé divadlo z Trnavy, TEATRO TATRO i Staré divadlo z Nitry a domáce Kremnické divadlo v podzemí. Zárukou kvalitnej hudby a zábavy sú slovenské skupiny Pii jem & Matelko & Malevil, Vrbovskí víťazi, Hudba z Marsu , Sto múch, Vlado Vizár Revival  & Traditional jazz band a Oskar Rózsa Partnership Unlimited. Deti prídu zabaviť študenti Bábkarskej katedry VŠMU z Bratislavy, Bábkové divadlo na rázcestí z Banskej Bystrice, Tomáš Plaszky z Košíc, Divadlo PIKI z Pezinka a Vranovské chodúľové divadlo. Humor v tanci a množstvo paródie predvedú skúsení a vrtkí Všetecníci z Bratislavy. V programe IMPRO-KARIKATÚRA budú naživo kresliť renomovaní slovenskí karikaturisti J. Valter , F. Jablonovský, I. Popovič, F. Vico a M. Šútovec. V retro-blokoch sa pripomenú známe zábavné kapely MLOCI, Vrbovskí víťazi, LOJZO a Funny Fellows. Rasťo Piško, Jano Snopko a Števo Skrúcaný oprášia APROPO PO 10 ROKOCH špeciálne pre Gagy. Mímovia a klauni Miroslav Kasprzyk a Adrián Ohrádka urobia ukážkový prierez svojimi staršími i novšími etudami a rozlúčkovú exhibíciu legendárnej súťaže „Pohár improvizácie" predvedú jeho bývalí finalisti. Na festivale bude mať svoju stálu scénu aj Slovenský rozhlas. Uvedie svoje špeciálne programy, bude nahrávať i naživo vysielať. Atmosféru budú dopĺňať aj viaceré sprievodné programy. Výtvarná dielňa BÁBKARENIE pre deti, projekcie na hradbách pod názvom NOČNÉ VIDENIE pre priaznivcov animovaného filmu a grotesiek a k dispozícii bude takmer non-stop aj úspešne sa rozširujúca expozícia Múzea Gýča. 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre