text

Literárny talent IKAR-u už pozná víťazov! (6x VIDEO)

Pridané: 22.09.2010 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Takmer presne po roku od uvedenia bilancuje vydavateľstvo Ikar úspešnosť projektu na vyhľadávanie literárnych talentov Mám talent. Titul víťaza literárnej ceny Mám talent predstavil Ikar na slávnostnom vyhodnotení prvého ročníka 21. septembra 2010 v hoteli Apollo. My sme boli pri tom, a nižšie si vám dovoľujeme dať do pozornosti videá zo slávnostného udeľovania.

 

Ikar má talentIkar má talent

Ako prvú v edícii Mám talent vydal Ikar v auguste 2010 novelu autorskej dvojice pod pseudonymom Buless - Nový život bez chlapa. Dynamický príbeh zo súčasnosti má neočakávané rozuzlenie a zaiskria v ňom aj humor a irónia. Kniha sa krátko po vydaní zaradila na vrchol rebríčka najpredávanejších titulov v najväčšom online kníhkupectve na Slovensku a tiež na portáli www.kniznyweb.sk.

 

V druhej fáze vydáva Ikar tieto tituly:

Alica Činčárová - Piatok dvanásteho
Príbeh plný života a humoru s prekvapivým koncom. Odohráva sa na súčasnom Slovensku, kde žijú rôzne, navzájom cudzie dvojice a každá rieši svoj problém týkajúci sa lásky, manželstva, detí, kariéry, neistej budúcnosti. Ich životné cesty sa pretnú, keď ich zasiahne nečakaná udalosť. Alica Činčárová je absolventkou Filmovej fakulty Masarykovej univerzity v Brne. Jej rozhovory, reportáže a komentáre vyšli vo viacerých slovenských tlačových médiách a elektornických médiách. Spolupracuje s viacerými knižnými vydavateľstvami, je autorkou viac ako tridsiatich prekladov zahraničnej literatúry.

 

Marek Zákopčan - Nevinní zmätkári
Smiech je korením života. Autor s iróniou a nadhľadom opisuje každodenný život mladých ľudí, ich starosti, pohľad na život a dospelých, prvé lásky, skúsenosti s alkoholom či bujaré žúrovanie. Príbeh Nevinných zmätkárov je plný situačného a konverzačného humoru. Jeho aktérov si obľúbi každý, kto má rád mladosť a život. Marek Zákopčan vyštudoval slovenský jazyk, literatúru a dejepis. Na konte má už tri úspešné knihy - Mesto tieňov 1, 2 a Zradná vášeň. Má rád humor vo všetkých podobách, a aj preto sa rozhodol pobaviť čitateľov prózou s výraznými komediálnymi prvkami.

 

Tina Van der Holand - Bejby sníva o mori
Novela o morálnej dileme, keď si hlavné postavy môžu vybrať len medzi dvoma zlými možnosťami, o úsilí obhájiť svoju česť a o cene, ktorú treba za to zaplatiť. Nie, nie je privysoká, ak sa počas zvratov osudu podarí uchrániť krehké ľudské šťastie... Tina Van der Holland vyštudovala informatiku na Univerzite P. J. Šafárika, ale čoskoro zistila, že programovanie nie je nič pre ňu. Túžba realizovať svoj tvorivý rozlet ju po prelomovom roku 1989 zaviala do vôd dizajnu. Aj keď sa neskôr presadila ako manažérka reklamy a analytička, neprestáva tvoriť - venuje sa výtvarnému umeniu a literárnej tvorbe.

 

DANIEL HEVIER S VÍŤAZKOU KATARÍNOU!

ZÁZNAM INŠPIRÁTORA NÁJDETE

>> TU <<

 

Titul víťaza literárnej ceny Mám talent získala mladá autorka Katarína Tholtová za titul Nočné motýle. A teraz už želáme príjemnú zábavu pri videách. 

 

O uvoľnenú atmosféru sa postaral virtuóz Michal Červienka


<<2>> finalistka Alica Činčárová a jej dielo Piatok dvanásteho


Košičanka Tina van der Holland s knihou Bejby sníva o mori


vtipný Marek Zákopčan a Nevinní zmätkári


úryvok z víťaznej knihy Kataríny Tholtovej prečítal Marián Geišberg


Fanfáry pre víťazku Katarínu Tholtovú za román Nočné motýle 


Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre