Aneta Langerová dospieva, a spolu s ňou aj jej hudba

Pridané: 03.11.2007 | Pridal: chris

Anete Langerovej, jednej z najúspešnejších českých speváčok súčasnosti, vyšiel v máji tohto roku druhý štúdiový album, ktorý nazvala Dotyk a čoskoro ho koncertami predstaví i na Slovensku.
Aneta s gitarou :-)Aneta s gitarou :-)

Album vznikal takmer dva roky. Po úspešnom debute Spousta andělů, mala Aneta pred sebou dvojnásobnú výzvu - obhájiť úspech debutu, ale i predsavzatie napísať si časť skladieb na album sama. Či bude Dotyk úspešný ako prvé cd, ukáže čas. Avšak o tom, ako sa Aneta zhostila úlohy interpretky, ale i autorky, sa môžeme presvedčiť už teraz. Začiatky písania boli pre ňu ťažké, ale po zložení prvej skladby to dostalo spád, až nakoniec zistila, že väčšinu skladieb na album napísala sama a mnohé skladby sa jej veľmi vydarili. „Dostala som sa do stavu akejsi eufórie a začala písať, a potom prišlo akési uvoľnenie, kedy som sa nehanbila za to, čo som vytvorila, naopak som sa cítila veľmi dobre. Piesne sa dávali dohromady, až som zrazu zistila, že väčšina pochádza odo mňa. To je veľmi príjemný pocit." uviedla Langerová, ktorá je autorkou väčšiny skladieb, po textovej, ale i hudobnej stránke.

Dotyk prináša desať skladieb, prvým singlom je skladba Malá mořská víla, ktorá patrila viac ako pol roka medzi najhranejšie skladby v slovenských rádiách. V súčasnosti sa do rádií dostáva skladba Podzim, ku ktorej vznikol i animovaný videoklip. Na albume zaujme viacero skladieb, Vysoké Napětí, ktoré je na albume, ale i koncertoch spestrené beatboxom, rytmická Desetina alebo Slib mi dej spestrená kontrabasom. Celkovo je Dotyk je oproti debutu oveľa vyspelejší, a možno preto i ťažší. Skladby nie sú prvoplánové rádiové hity, ale po ich vypočutí vám budú ešte dlho znieť v mysli. Producent Honza Muchow dodal albumu punc kvalitného hudobného diela.

Na konci septembra odštartovala Aneta svoje koncertné turné, ktoré zavŕši troma koncertmi na Slovensku. V takmer dvojhodinovej šou predstavuje skladby z Dotyku, ale odohrá i hity zo Spousty Andělů. Niektoré zo skladieb oproti albumovej verzii zmenili svoju podobu, podľa môjho názoru boli výborne prearanžované, čo koncertu dodalo celistvosť a dynamiku. O tom, že Aneta si vyberá len to najlepšie, určite netreba pochybovať. V jej kapele má výborných hudobníkov, ktorým to spolu funguje dokonale. Koncertná kapela sa pre potreby turné rozrástla, hosťujú v nej DJ Sebastien Richard a jazzová huslistka Anna Mlinariková. Kapelu dopĺňa samotná Aneta, ktorá odohrá celý koncert na gitare, resp. gitarách, ktoré počas koncertu často mení. Dobre vymyslená, aj keď ničím príliš výnimočná je i vizuálna stránka koncertu, kde na pódium svieti množstvo farebných svetiel a v pozadí na veľkej obrazovke sa premietajú animácie, na ktorých výrobe spolupracovala i Aneta.

To, že sa Aneta spolupodieľala na takmer všetkom, čo sa skladieb, koncertu a turné týka veľmi cítiť. V porovnaní s predošlým turné je to veľký rozdiel. Počas brnianskeho koncertu bolo cítiť, že ju to baví, so skladbami a kapelou je zžitá. Na pódiu sa cíti výborne, a hudbu robí preto, že ju to naozaj baví.

Po českej časti bude turné pokračovať na Slovensku, v novembri sa Aneta predstaví v troch mestách: 7. 11. Košice, 8. 11. Banská Bystrica, 10. 11. Bratislava.

 

http://www.langerovaaneta.cz/

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre