Legendárna zbierka diamantov Elizabeth Taylorovej pôjde do dražby

Pridané: 12.04.2011 | Autor: TASR | Pridal: rookie

Legendárna zbierka diamantov zosnulej herečky Elizabeth Taylorovej pôjde do dražby. Potvrdil to dnes aukčný dom Christie's v New Yorku.

 

Elizabeth TaylorElizabeth Taylor

Hollywoodska diva, ktorá skonala 23. marca, bola svojou láskou k diamantom povestná. Jej zbierka bolo mimoriadne cenná, ale odhadná cena zatiaľ nie je známa, rovnako ani dátum dražby.
     

Prvý drahocenný kameň dostala Taylorová ešte ako tínedžerka od jedného z prvých priateľov. Potom boli diamanty obľúbenými darčekmi jej ôsmich manželov a množstva ctiteľov. Pred deviatimi rokmi herečka vydala knihu - Moje milostné aféry s diamantmi.
     

Pod dražobné kladivko pôjdu tiež niektoré osobné veci Taylorovej - umelecké a spomienkové predmety, šatstvo. Pozostalosť teraz posudzujú odborníci spolu s rodinou.
     

Newyorský aukčný dom prezradil, že vydražia aj milostné listy mladej Taylorovej spred vyše 60 rokov. Mala vtedy iba 17 rokov a písala mladému mužovi, ktorý jej vraj podaroval ten prvý krásny "kameň kameňov" - číry diamant.

 

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"
 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre