Sfilmovaný Normálny cvok vychádza znova po 18 rokoch. Máme pekné videá z krstu, a dozvieme sa aj to, koľko kníh prečítal Miro Šmajda. (+ VIDEO)

Pridané: 01.06.2011 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Normálneho cvoka si mladí ľudia krátko po jeho vydaní v roku 1993 rýchlo prisvojili a nielen to. Stal sa doslova hitom. Knižka sa v preklade Jaroslava Čejku rozpredala aj v Čechách. Vo viacerých adaptáciách ju odvysielali v Slovenskom rozhlase, na jej základe vznikol televízny film, na dôvažok knihu zaradili do stredoškolských učebných osnov.

 

Normálny cvokNormálny cvok

Keďže čitateľský záujem o Normálneho cvoka aj po rokoch pretrváva, vydáva Ikar druhé, čiastočne prepracované vydanie. Je to silný emotívny príbeh mladého chalana, ktorý vyrastal v slušnej rodine, ale zaľúbil sa do nesprávneho dievčaťa. Vhupne do problémov, ktoré ho dostanú až za mreže polepšovne, odkiaľ všetko rozpráva.

 

Autor Normálneho cvoka Peter Holka v autorskej poznámke píše: „Knižku som si po osemnástich rokoch znova prečítal a zistil, že jej jazyk za ten čas akosi zostarol. Problém, o ktorom rozpráva, však nie, ten je aktuálny dodnes. Tak som knižku jazykovo trocha oprášil a mierne upravil, no príbeh, štýl rozprávania i kompozícia ostali zachované."

 

Dado Nagy číta z knihy NORMÁLNY CVOK (Panta Rhei, BA, 31.5.2011)

 

Miro Šmajda prišiel zaspievaťPeter Holka (1950) patrí medzi významných slovenských prozaikov. Jeho diela vysoko hodnotia čitatelia i literárna kritika. Knižne debutoval v roku 1983 novelou Ústie riečok, ďalej vydal: Leto na furmanskom koni (1986), Prekážkar v džínsach (1990), Piráti z Marka Twaina (1992), Normálny cvok (1993), Škára (1994), Neha (1995), Sen o sne (1998), Nezabudnuteľná vôňa zrelej pšenice (1999), Smrť, na ktorú sa čakalo (2000), Výhľad zo zvonice (Ikar 2001), Prekliatie (Ikar 2003), Biele noci, čierne dni (Ikar 2005), Modrý anjel(Ikar, 2007), Môj život s Demi Moore (Ikar, 2010). Pripravil aj knihu biografických rozhovorov s Vladimírom Mináčom V košeli zo žihľavy (1992).

 

Autor, pán Peter Holka kvôli knihe navštívil polepšovňu


Peter Holka = hlavný hrdina knihy? 


Tu sa dozvedáme, koľko knúh prečítal Miro Šmajda v živote :)


Úryvok z knihy NORMÁLNY CVOK číta žiak deviateho ročníka

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre