Na Ikariáde 2011 ocenili najúspešnejších autorov! Jozef Banáš zahral na gitare. (+ VIDEO)

Pridané: 13.12.2011 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Z podujatia Ikariáda 2011 si ocenenia za komerčný úspech odniesli Jozef Banáš, Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington a Jozef Karika. Porota zas ocenila Andreja Ferka a jeho román Najsmutnejší príbeh lásky.

 

Jozef Banáš spievaJozef Banáš spieva

Zlatú knihu získava slovenský autor, z ktorého diela sa predalo 15-tisíc výtlačkov v kategórii próza a tritisíc výtlačkov v kategórii poézia. Ocenenie Platinová kniha získava slovenský autor za predaj 25-tisíc výtlačkov. Cenu literárnej kritiky Zlaté pero získava autor pôvodného diela v príslušnom roku a rozhoduje o nej porota.

 

Riaditeľka IKARu, pani Gabriela Belopotocká


Jozef Banáš si odniesol až dve ocenenia - Zlatú knihu za román Zastavte Dubčeka a Platinovú knihu za jeho dielo Kód 9. Podobný úspech zaznamenala aj Táňa Keleová-Vasilková, ocenená Zlatou knihou za jej Ranč u starého otca a Platinovou knihou za Dva životy.

>>  POZRITE SI LETNÉ ČÍTANIE S JOZEFON BANÁŠOM <<

 

Jozef Banáš na gitare

 

Medzi najúspešnejšími autormi je aj Andrea Coddington, ktorá si prevzala Platinovú knihu za román Židovka a Jozef Karika ocenený Zlatou knihou za jeho dielo V tieni mafie.

 

Ocenený Andrej Ferko


Cenu kritiky Zlaté pero za rok 2011 získa Andrej Ferko za román Najsmutnejší príbeh lásky.

>> ANDREA CODDINGTON POČAS ČÍTANIA S GORILOU <<

 

Hudobne naladená Zuzana Kronerová

 

Všetci ocenení si odniesli originálnu plastiku od výtvarníčky Márie Banášovej. Šansón klub Jozefa Bednárika navodil skvelú atmosféru spievanou poéziou či hereckými pesničkami v podaní Zuzany Krónerovej, Viktora Horjána a Marcely Leiferovej. O zábavu najmä pri odovzdávaní cien sa postarala moderátorka Iveta Malachovská, ktorá vtipne a originálne vyspovedala jednotlivých víťazov. Jozef Banáš navyše sám zaspieval a na gitare zahral obľúbenú francúzsku skladbu Tombe la neige (Padá sneh). „Myslím, že už je načase, aby sa niekto z našej rodiny dostal do šoubiznisu," usmieval sa úspešný autor.


Veselý Viktor Horján pri šanzóne

 

Text: IKAR + webnoviny.sk Video: www.MeToo.sk

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre