Slováci a Česi sa so starým rokom rozlúčia pri vatre a varenom víne

Pridané: 27.12.2011 | Autor: TASR | Pridal: rookie

Slováci a Česi zo slovensko-moravského pomedzia sa so starým rokom rozlúčia na vrchole Veľkej Javoriny v okrese Nové Mesto nad Váhom. Akcia nazvaná Silvester na pomedzí je jedným z podujatí, ktoré pravidelne organizuje prípravný výbor Slávností bratstva Čechov a Slovákov.

 

silvestersilvester

Podľa hovorcu slávností Jána Mikláša pri pamätníku česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti na Veľkej Javorine sa 31. decembra stretnú nielen obyvatelia miest a obcí spod Veľkej Javoriny, ale aj milovníci zimnej turistiky a všetci tí, ktorí sa chcú v posledný deň roka neformálne a v nezabudnuteľnej zimnej atmosfére stretnúť pri vatre, varenom víne i spoločnej piesni.
     

Stretnutie sa začne na Silvestra o 13.00 h a o dobrú náladu sa bude starať mužský spevácky zbor Boršičané z Boršíc u Blatnice. Záštitu nad podujatím prevzal hajtman Zlínskeho kraja Stanislav Mišák.

 

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona"

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre