Jeseň bystrických ulíc spestrí októbrový FESTIVAL BARBAKAN
Pridané: 25.07.2012 | Pridal: Medo
18.ročník medzinárodného festivalu Barbakan v Banskej Bystrici od 10. do 14. 10. 2012.
Netradičný festival už tradične spája filmový svet s hudobným a výtvarným umením do jedného ladiaceho celku. Barbakan opäť zaplní nielen bystrické kiná, ale aj miestne kluby, hudobné podniky a výtvarné galérie. Po celom meste sa tak návštevníci budú môcť kultúrne vyžiť takmer na každom kroku.
Filmový Barbakan tento rok predstaví výber jedinečných snímkov z iránskej kinematografie. V Iráne, krajine spútanej cenzúrou si tieto filmy museli prebojovať ťažkú cestu, aby mohli vzniknúť, nielen za to im však patrí uznanie. Z veľkej časti sa jedná o snímky s vysokou výpovednou hodnotou, mnohé boli ocenené na svetových filmových festivaloch. Ďalšou filmovou lahôdkou bude profil významného poľského režiséra Marcina Wronu, ktorý predstaví slovenskému divákovi jeho staršiu aj novšiu tvorbu. Sekcia DOMÁCA ÚRODA ukáže to najlepšie, čo za posledné obdobie vzniklo na slovenskej filmovej pôde a OZVENY FILMOVÝCH FESTIVALOV tentoraz poodhalia čo-to z filmového seminára 4 živly a zavítame aj na poľsko-český festival Kino na Granicy. Súťažnú sekciu krátkych filmov budú tvoriť vybrané snímky z rôznych kútov sveta, spomedzi ktorých medzinárodná porota vyberie a ocení tie najlepšie.
Dni nabité kvalitnými filmami spestria večerné hudobné vystúpenia kapiel rôznych žánrov, aby si každý fanúšik prišiel na svoje. Už teraz sa môžete tešiť na Vetroplachov či romantikov z Plastic Swans.
Bohatý program sa neustále rozrastá a o sprievodné podujatia nebude núdza. Pre milovníkov výtvarného umenia je pripravených viacero výstav s rôznorodou tematikou. Jednou z nich je výstava Z DRUHEJ RUKY autoriek Marianny Mlynáričkovej a Nory Ružičkovej a kurátorky Zuzany Majlingovej. A určite sa oplatí prísť pozrieť aj na tanečné divadlo Martiny Hajdyli Lacovej a Lucii Kašiarovej s názvom Ženy/Women (http://www.behance.net/gallery/ENY-WOMEN/4448125 ).
Leto je v plnom prúde ale zábava bude pokračovať aj na jeseň vďaka festivalu Barbakan. Príďte sa s nami zabaviť a užiť si možno posledné teplé dni do Banskej Bystrice! Festival Barbakan Vám prináša Občianske združenie Vresk Factory.
Komentáre
Ďalšie články
Hudbarss
Online koncert Chiki Liki Tu-A. Už dnes o 20:00 hod.
SND odohrá na Bažant Pohode dve predstavenia
Marián Čekovský & Band aj na MeToo.sk. Naživo.
Panoráma a 1. miesto - Bažant Pohoda Online 2011. Zahrejte sa, a pozerajte WARM UP na MeToo.sk.
Tomi Popovič: „Chcem predávať milióny albumov“
Bažant Pohoda ONLINE 2011: Program vysielania na MeToo.sk
Bažant Pohoda ONLINE 2011 na jednom mieste! Pozrite si záznamy koncertov, predstavení aj diskusií.
Koncert hviezd na MeToo: Nela Pocisková a Martin Chodúr + VIDEOPOZDRAVY + ZÁZNAM
Filmrss
Slovenskí fanúšikovia verili v postup: "Zabojujeme aj o medaily"
Nový film Efterklang sa premietne v Bratislave, zahrá k tomu aj Stroon
Navštívte planétu Košice. Aj online! (+ VIDEO)
Slovenský film Pygmejovia deti džungle najlepším filmom na festivaloch v Čechách
Stallone, Seagal, Van Damme, Lundgren a Schwarzenegger
Hannah Montana: Komu naprší do nosa, musí ísť domov medzi sliepky
lifestylerss
Štvordňový maratón nového cirkusu Cirkul´art 2013
Sir Nicholas Winton oslávil 104. narodeniny
MDD na palube jednorožca v areáli bratislavského Auparku. V sobotu 1.6.2013
Na námestí v Prievidzi tancovalo mazurku skoro 1900 ľudí
V centre Košíc opäť obdivovali krásu automobilových veteránov
Malý penis. Pravda o mužskom "centre"
Venušine guličky - čo krok, to slasť!
Poppers: droga alebo afrodiziakum?
