Iľja a Eliáš sú znášanliví

Pridané: 19.07.2013 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Mužské mená Iľja a Eliáš majú hebrejský pôvod a znamenajú "môj Boh". Sú zaužívané skôr v rusky hovoriacich krajinách, kde ich oslovujú Iľjuška, Ilek, Elo, Eli.

 

E ako EliášE ako Eliáš

Iľja aj Eliáš, ktorí oslavujú meniny 20. júla, sú aktívni a znášanliví muži. Svoju zodpovednosť prejavujú už ako študenti. Pri voľbe povolania uprednostňujú zamestnanie, v ktorom je nevyhnutný priamy kontakt s ľuďmi.


      Iľja a Eliáš dokážu odvážne bojovať s prekážkami, ak sa vyskytnú. Aj keď sa im nepodarí všetko zvládnuť, nerobia si z toho ťažkú hlavu a neúspech berú ako súčasť života.


      Zdravie týchto mužov je pomerne dobré. Ovplyvňujú ich planéty Jupiter a Mesiac.


      Ich šťastné farby sú modrá, biela a béžová. Ochranné rastliny slez, sedmokráska, ochranné kamene avanturín, granát.


      Jedna z hlavných postáv starých ruských bájí IĽJA MUROMEC, ruský maliar IĽJA JEFIMOVIČ REPIN (1844-1930), hokejista IĽJA VALERJEVIČ KOVAĽČUK, slovenský hudobný skladateľ IĽJA ZELJENKA, starozákonný prorok ELIÁŠ pôsobiaci v izraelskom kráľovstve za vlády kráľa Achába, slovenský filozof, dramatik a profesor na škole v Prešove ELIÁŠ LADIVER (1633-1686), evanjelický farár, superintendent, slovenský básnik a náboženský spisovateľ ELIÁŠ LÁNI (1570-1618) nosili a nosia mená, ktoré v slovenskom kalendári pripadajú na 20. júla.

 

 

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre