Oľga sa vyznačuje tvrdou povahou

Pridané: 22.07.2013 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Pôvod mena Oľga je severský. Je zaužívané hlavne v rusky hovoriacich a okolitých krajinách. Jeho nositeľky na Slovensku oslovujeme Olinka, Olina. Význam tohto ženského mena je "zdravá", "šťastná".

 

OľgaOľga

Oľgy, ktoré majú meniny 23. júla, sa vyznačujú tvrdou povahou. Reagujú rýchlo a svojrázne. Zodpovednosť im je samozrejmá, najlepšie sa cítia v povolaniach, v ktorých treba vynaložiť veľa úsilia a konať samostatne. Skalopevne pritom zastávajú svoj názor. Nositeľky tohto mena sú dosť nedôverčivé a len málokedy sa dajú presvedčiť o nezištnom priateľstve či láske. Ich život pripomína neustály zápas či už v rodine alebo v práci.


      Oľgy ovplyvňuje planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú červená, biela a zelená. Ochranné rastliny podbeľ, kôpor, levanduľa, kamene tigrie oko, topás a achát.


      Oľgou bola aj bývalá prvá dáma samizdatu i Českej republiky, manželka Václava Havla až do svojej smrti v roku 1996 OLGA HAVLOVÁ. Ďalej slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička OĽGA FELDEKOVÁ, biochemička, riaditeľka Ústavu normálnej a patologickej fyziológie SAV OĽGA PECHÁŇOVÁ, analytička a programová riaditeľka v Inštitúte pre verejné otázky, Žena roku 2006 v kategórii Médiá a komunikácia OĽGA GYÁRFÁŠOVÁ, popredná slovenská choreografka a invenčná televízna režisérka OĽGA CHODÁKOVÁ, televízna a rozhlasová režisérka, rozhlasová redaktorka, dramatička, autorka textov piesní OĽGA JANÍKOVÁ, slovenská speváčka OĽGA SZABOVÁ, herečka OĽGA ŠALAGOVÁ, speváčka a moderátorka OĽGA ZÁBLACKÁ patrili a patria medzi ženy, ktoré majú meniny 23. júla.

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre