Anna a Hana sú hrdé

Pridané: 25.07.2013 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Ženské mená Anna, Hana majú hebrejský pôvod a ich význam je "milá", "milostná". Nositeľky týchto klasických, prevažne dedičných mien, oslovujeme Anička, Anka, Hanička, Hanka. Meniny oslavujú 26. júla.

 

Anna a HanaAnna a Hana

Tieto ženy vynikajú pevnou vôľou, dynamickosťou a intuíciou. Anny a Hany sú hrdé a uzavreté do seba. Nedajú sa veľmi ovplyvňovať. Majú neuveriteľnú pamäť a všetko chcú mať hneď. Anny, Hany nevedia, čo je to plachosť, sú stále v názorovej opozícii.


      Neúspech ich len tak ľahko nepoloží, nikdy nie sú zúfalé. Ak sa im niekto nepoddá, sú ako malé trucovité princezničky.


      Anny aj Hany majú nestále zdravie. Neprospejú im tvrdé diéty ani časté ponocovanie. Ovplyvňujú ich planéty Mars a Pluto.


      Ich šťastné farby sú tmavomodrá, červená a ružová. Ochranné rastliny palina dračia, puškvorec, bazalka, kamene rubín, diamant, opál a topás.


      Svätá ANNA spolu so svätým Joachimom boli rodičmi Panny Márie. Zmienka o nich sa v Novom zákone nikde neuvádza, prvá zmienka o nich je v apokryfnom Protoevanjeliu z 2. storočia. Znakom sv. ANNY je ľalia ako symbol čistoty a otvorená kniha znázorňujúca vyučovanie Panny Márie. Sviatok svätej ANNY a Joachima pripadá práve na 26. júla. Svätá ANNA je patrónkou baníkov, chudobných a ťažko pracujúcich ľudí.


      Ruská poetka a prekladateľka ANNA ANDREJEVNA ACHMATOVOVÁ, bývalá ruská profesionálna tenistka a modelka ANNA SERGEJEVNA KURNIKOVOVÁ, ďalej slovenská herečka ANNA ŠIŠKOVÁ, slovenská spisovateľka diel pre deti a mládež a disidentka HANA PONICKÁ, spisovateľka, priekopníčka ženského hnutia na území Slovenska HANA GREGOROVÁ, manželka Jozefa Gregora Tajovského, slovenská spisovateľka a dramatička, autorka literatúry pre deti a mládež HANA ZELINOVÁ, prvá slovenská profesionálna herečka a pedagogička HANA MELIČKOVÁ, herečka HANA GAJDOŠOVÁ-LETKOVÁ, šansonierka a herečka slovenského pôvodu HANA HEGEROVÁ, vlastným menom Carmen Farkašová, česká speváčka, textárka, herečka a moderátorka HANA ZAGOROVÁ - to sú len niektoré z mnohých nositeliek mena ANNA a HANA.


      Ruský spisovateľ Lev Nikolajevič Tolstoj dal meno ANNA hlavnej postave svojho románu ANNA KARENINOVÁ. Kanadská autorka Lucy Maud Montgomeryová nazvala menom, pripadajúcim v slovenskom kalendári na 26. júla, postavu v knihe ANNA zo zeleného domu.


      S týmto menom sa stretneme aj v slovenských ľudových piesňach, napríklad ANIČKA dušička, kde si bola ..., toto meno vložila do svojej piesne ANNA (Go To Him) aj britská skupina The Beatles.

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre