text

Karpatské momenty

Pridané: 19.10.2013 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Karpatská nadácia - Spoznávame, pomáhame, spájame

 

Karpatská nadáciaKarpatská nadácia

Spoločne pre región 2014 - pomocná ruka U. S. Steel Košice pre aktívnych a šikovných.                         Do 16. decembra 2013 sa môžu neziskové organizácie a samosprávy z východu uchádzať o grant do výšky 3300 EUR. Siedmy ročník Programu Spoločne pre región je financovaný z daru spoločnosti U. S. Steel Košice, s. r. o.


„Téčko" z Košíc bude pomáhať v rámci zamestnaneckého grantového programu „T" for all, all for „T".       V rámci Nadačného fondu T - Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou prijímame žiadosti o grant v novom zamestnaneckom programe. Program podporuje projekty miestnych skupín alebo organizácií z východného Slovenska s aktívnym zapojením zamestnancov T-Systems Slovakia. Maximálna výška grantu je 1 000 EUR.


Štvrtý ročník Karpatskej vandrovky podporilo viac ako 10 jednotlivcov a 4 firmy. Ďakujeme!
Dňa 21. septembra 2013 sa konal 4. ročník netradičného darcovského pochodu s názvom Karpatská vandrovka.  45 vytrvalcov prešlo 50 kilometrovú trasu Volovskými vrchmi a spolu darovali 4 500 EUR do Fondu Karpatskej vandrovky.

Príležitosť stretnúť sa a diskutovať  s M. Bútorom a G. Mesežnikovom v Košiciach.
Pozývame Vás na prezentáciu knihy Odkiaľ a kam: 20 rokov samostatnosti spojenú s diskusiou. Akcia sa uskutoční 22. Októbra 2013 vo Výmenníku Obrody na Terase.


Do Programu štipendií T - Systems Slovakia sa prihlásilo 30 vysokoškolákov.
O finančnú podporu vo výške 1400 EUR sa mohli uchádzať vysokoškoláci z východného Slovenska, ktorí sa zároveň dobrovoľnícky angažujú v neziskovej organizácii. Výsledky výberového konania budú známe do konca októbra.


Pomáhame pri rozvoji vidieka aj  na Ukrajine.
V septembri sme spustili projekt Skutočne spoločne, ktorého cieľom je transferom slovenských skúseností na Ukrajinu podporiť rozvoj jej okrajových oblastí. V súčasnosti pracujeme na príprave mikrograntovej schémy, pričom nám pomáhajú konzultanti a znalci miestnych pomerov za odbornej pomoci zo strany  Karpatskej nadácie Ukrajina.

 
Páči sa Vám čo robíme? Chcete nám pomáhať pri pomoci východnému Slovensku? 
Staňte sa našimi darcami, podporovateľmi, či dobrovoľníkmi. Pomoc dobrovoľníkov je pre nás nenahraditeľná a pomáha nám byť lepšími a tvorivejšími. Finančná pomoc je potrebná, aby sme mohli podporovať iných a robiť dobré veci v regióne. Podporte nás hoci jedným eurom mesačne - je to tak ľahké!

 
Pripravujeme                                                                                                                                    -Ďalšiu príležitosť pre aktívnych ľudí v rámci zamestnaneckého programu Lear Corporation Seating Slovakia.                                                                                                                                         -Skvelé školenia pre neziskovky v rámci spoločného projektu s PDCS.                                                    - Spustenie grantového programu Máme radi Východ!, na ktorý sa poskladali účastníci Karpatskej vandrovky.                                                                                                                                       -Sériu zaujímavých tréningov v rámci Programu Krok vpred- opäť vďaka pomoci RWE IT Košice.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre