V košickej zoo predstavili novonarodenú ťaviu samičku

Pridané: 12.03.2014 | Autor: TASR | Pridal: Administratorka

Radostnú udalosť zaznamenali v košickej Zoologickej záhrade, kde ťava April priviedla na svet ďalšieho potomka. Malú samičku ťavy dvojhrbej, ktorá sa narodila 25. februára a teší sa dobrému zdraviu, dnes predstavili verejnosti.

 

Nový prírastokNový prírastok

"Meno ešte nemá, dostane ho v rámci slávnostného krstu, pravdepodobne v rámci Dní mesta v prvých májových dňoch," uviedol riaditeľ zoo Erich Kočner.
      V košickej zoo ide už o jedenáste narodené mláďa. Zaujímavosťou je, že ťavia matka April doteraz rodila samých samcov. "Sme veľmi radi, že sa nám darí v podstate každý rok rozmnožiť tieto zvieratá, ktoré patria u našich návštevníkov medzi najobľúbenejšie. Narodenie ťavy je v zoo vždy veľkou udalosťou, pretože odchov býva často komplikovaný. Matky sa nie vždy mláďatám ochotne venujú, takže niekedy je tomu potrebné pomôcť," vysvetlil Kočner. Košická zoo patrí podľa neho v poslednom desaťročí medzi najúspešnejších chovateľov tiav v strednej Európe.
      Pred rokom sa v Košiciach narodila ťava Vanda, ktorú by v najbližších týždňoch mali previesť do bratislavskej zoo, kde posilní tamojší chov.

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre