Bratislava dosiahla opäť rekordné čísla

Pridané: 22.08.2016 | Pridal: Administratorka

Počas letných mesiacov do Bratislavy prúdi už obvykle množstvo turistov. Hovoria o tom nielen štatistiky z ubytovacích zariadení, ale aj cyklosčítače, ktoré vlastní Bratislava Tourist Board (BTB). Podľa nich Bratislava zaznamenala rekordné množstvo cyklistov hlavne počas letných mesiacov.

 

Cyklosčítač BergCyklosčítač Berg

Po nedávno medializovaných informáciách o prekonaní magickej miliónovej hranice návštevníkov Bratislavy za uplynulý rok 2015, vyzerá rok 2016 ešte pozitívnejšie.

„Od začiatku roka evidujeme nárast návštevnosti Bratislavy o vyše 20%. K týmto pozitívnym číslam pridávame aj naše údaje z osadených cyklosčítačov, ktoré ukázali v jednotlivých mesiacoch nárast aj o vyše 47 % v počte prejazdov cyklistov. Tieto rekordné čísla sú pre nás signálom, že dôležitosť cyklo návštevníkov neustále narastá, a preto BTB dlhodobo spolupracuje s BikePoint, ktorý ponúka okrem informácii o Bratislave aj doplnkové služby v podobe opravy či požičovne bicyklov." hovorí predsedníčka predstavenstva BTB, A. Melicharová.

BTB vlastní cyklosčítače na hraničnom prechode Berg a pri moste SNP, ktoré sú strategicky rozmiestnené na dvoch dôležitých medzinárodných cyklotrasách, a to Eurovelo 6 nazývaná tiež Riečna cesta a Eurovelo 13 alebo tiež Cesta železnej opony. Na podporu cykloturizmu v meste BTB vytvorilo aplikáciu Cyklotrasy Bratislava, ktorá bezplatne a bez potreby pripojenia na internet poskytuje informácie cyklotrasách v okolí mesta. Novinkou tejto letnej sezóny je niekoľko nových propagačno-informačných materiálov, medzi ktorými je aj brožúra Šport & relax poskytujúca informácie o všetkých športových príležitostiach v Bratislave.

Špecializovaný web: http://bratislava.cyklotrasy.sk/

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre