Podnikatelia sa zhodujú: Myslieť ekologicky je v dnešnej dobe už nutnosťou

Pridané: 27.10.2016 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Ochrana životného prostredia je neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Myslieť zeleno je potrebné nielen v rodinách, školách a ďalších inštitúciách, ale aj v rámci podnikania. Jednak z toho dôvodu, aby sme zákazníkom dali na výber a jednak preto, že si to dnešný trh proste a jednoducho žiada.


RecyklujemeRecyklujeme

Predávaný tovar

Ekologickú alternatívu dnes už nájdeme skoro ku každému spotrebnému tovaru. Jeho obstarávacia cena je však logicky o niečo vyššia, teda by sme na začiatok nemali nakupovať väčšie zásoby, ale iba malé množstvo a o zaradení do stáleho sortimentu sa môžeme rozhodnúť až na základe reakcií zákazníkov. Pre podporu predaja výborne poslúžia reklamné displeja a ďalšie propagačné materiály. Všeobecne sa však osvedčuje týmto výrobkom a produktom dať oddelený priestor od klasického sortimentu. Zákazníci potom nemajú pocit, že sú do kúpy týchto produktov nútení, môžu si ich však v pokoji prezrieť.


Spôsob propagácie

Pre podporu predaja môžeme zvoliť, ako je už vyššie spomenuté, rôzne reklamné displeje. Do predajní sú najvhodnejšie podlahové displeje či pultové displeje. Podlahové displeje sú využívané na podporu a zvýšenie predaja, promočným aktivitám, uvádzanie nových výrobkov na trh a zlepšovanie vnímania značky v mieste predaja. Oproti tomu pultové displeje slúžia na podporu predaja menších produktov a na umiestnenie letákov. Sú strategicky umiestňované k pokladniam alebo na pulty a zaisťujú vybraným produktom maximálnu pozornosť. Hlavnou výhodou oboch druhov displejov je ale tiež ich ľahkosť a skladnosť. Displeje sú zákazníkom dodávané v plochom balení, čím znižujú náklady na dopravu. Samozrejmosťou je, že sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov a sú 100% recyklovateľné. Výrobcom POP / POS materiálov na slovenskom trhu je Paketo.one. Venujú sa zákazkovej výrobe už od veľmi malého (takmer kusového) množství.

 

Vybavenie interiéru predajne

Ak chceme naše podnikanie zamerať viac ekologicky, musíme tomu prispôsobiť aj interiér predajne. Ten by mal byť zariadený v súlade s tým, čo zákazníkom prezentujeme a predávame. Medzi použitými materiálmi by malo prevládať drevo, obľúbený je poslednou dobou ale aj nábytok z kartónu. E-shop s kartónmi a obalovým materiálom Paketo.sk má v ponuke tiež kartónové stoly, pulty, regály, kreslá, šuplíky, a dokonca aj kartónové obrusy. Nábytok je vyrábaný z kvalitnej päť až sedem vrstvovej vlnitej lepenky. Pevný materiál dodáva produktom perfektnú nosnosť s pevným vzhľadom, pritom je ľahký a ľahko prenosný.

 

Zamerané na detaily

Pri premene na zelenú predajňu sa očakávajú isté investície. Nejakú dobu to však ide aj bez nich. Podnikatelia totiž často zabúdajú na detaily, ktoré prakticky nič nestoja, napriek tomu tejto transformácii pomôžu a zákazníci ich ocenia. Reč je napríklad o nahradení igelitových tašiek taškami papierovými či tlačenie vizitiek a letáčikov na recyklovaný papier. Pokiaľ prevádzkujeme i e-shop, dodávaný tovar môžeme baliť do už použitých krabíc, faktúry zasielať iba mailom a pod.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre