Balenie darčekov nemusí byť len stres. Ako na to?

Pridané: 11.02.2017 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Vybrať pekný darček pre blízkeho človeka je jedna vec, a mnohokrát neľahká, ale pekne ho zabaliť je vec druhá. Balenie darčekov je samostatnou kapitolou, avšak nemenej dôležitou pri darovacom rituáli. Tým, ako darček zabalíte, sa dá všeličo vylepšiť, ale bohužiaľ aj pokaziť. Vyzdvihnite výnimočnosť príležitosti a pripravte obdarovávanému nápadito zabalený darček.


DarčekDarček

Mohlo by sa zdať, že balenie darčeka je len formalita, lebo najťažšou úlohou je vybrať darček samotný. Výber darčeka je síce dôležitý, ale ak druhému darujete napríklad vysnívaný luxusný parfum ledabolo obalený v papieri, výsledný dojem tým pokazíte a obdarovaný sa bude cítiť právom trochu podvedený, nehľadiac na hodnotu daru. Starostlivo a originálne zabalený darček totiž napovedá, ako veľmi vám záleží na tom, komu danú vec venujete. Krásny obal poteší hneď na prvý pohľad, takže druhému darujete hneď dvojitý pôžitok.

 

Baliaca anabáza

Aj keď sa to nezdá, balenie darčeka je pomerne náročná disciplína. Najskôr je potrebné zohnať vyhovujúci baliaci papier zodpovedajúcej kvality a požadovaného dizajnu. Potom nastúpi fáza, kedy je potrebné optimálne vymerať potrebné množstvo papiera a rozložiť ho v presnom pomere k darčeku. Zvyčajne je táto fáza nasledovaná bojom s  izolepou, ktorá sa prichytáva všade možne, len nie na požadované časti baliaceho papiera. O rýchloschnúcom lepidle ani nehovoriac, stačí málo a môžete si za výdatného nadávok prilepiť prsty k sebe.

 

Po takto vynaloženom úsilí, investovanom čase a pri vypätí drahocenných nervov je nepekne zabalená "šiška" to posledné, čo si prajete vidieť. Ak neoplývate manuálnou zručnosťou a kreatívne nápady zo seba potíte len horko ťažko, zverte balenie profesionálom. V pomere cena / výkon sa vám to určite oplatí a výsledný efekt za to bude stáť.

 

Hotové riešenie hľadajte u popredného českého výrobcu obalových materiálov Paketo.sk. Ponúka viac ako 300 druhov darčekových krabičiek rôznych veľkostí, typov, s potlačou i bez potlače. Darčekové obaly a krabice sú vhodné ako pre drobné predmety, tak pre veľké dary. Sú vyrobené z kvalitných materiálov niekoľkovrstvových lepeniek alebo perleťových papierov, klasické biele, farebné alebo potlačené. Na darčekovú krabičku si môžete zvoliť aj svoj vlastný dizajn, ktorý vám na krabici výrobca natlačí na digitálnej tlačiarni v kvalite fotografie.

 

Tipy pre tvorivých všeodborníkov

Ak sa vyžívate v tvorivých činnostiach, pustite sa do výroby vlastného obalu z dostupných zdrojov. Ušetríte tak za drahé baliace papiere a stuhy a ešte vytvoríte niečo, čo nebude mať obdobu. Ak darujete drobnosť v podobe malého šperku, môžete ho umiestniť do škrupiny od vlašského orecha. Pre ozvláštnenie natrite vnútorné  strany lakom s trblietkami alebo iným zaujímavým efektom.

 

Darčeky ozdobené rôznymi aplikáciami, ako sú vetvičky, šišky, sušené ovocie alebo gombíky, vyzerajú krásne najmä v kombinácii s peknou stuhou a obyčajným hnedým baliacim papierom. Ako vtipnú dekoráciu môžete použiť aj drobné plastové predmety, hračky alebo zvieratká z čokoládových vajíčok pre deti s prekvapením vo vnútri. Obyčajný jednofarebný papier v okamihu povýšite na jedinečnú záležitosť, keď na ňom vymaľujete temperami inak farebné bodky a zladíte to s dekoratívnou stuhou. Použiť môžete aj rôzne tlačítka a pečiatky s vtipnými obrázkami či nápismi.

 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre