Časopis TheStudent

Pridané: 09.02.2017 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

TheStudent je celoslovenský študentský časopis.

 

Student LabStudent Lab

Hlavným cieľom je vzdelávať, informovať a motivovať mladých k aktívnemu životnému štýlu. Časopis vydávajú dvaja bratia - študenti vo veku 17 a 19 rokov. „Od študentov pre študentov" - celý časopis od grafiky, fotografií a článkov je tvorený stredoškolákmi a vysokoškolákmi. Tím TheStudentdáva priestor aktívnym študentom na sebarealizáciu a podieľaní sa na tvorbe časopisu s cieľom poskytnúť mladým možnosť získať prax a skúsenosti. Časopis približuje témy, ktorým sa v školách nevenuje dostatočná pozornosť no pre úspešnú budúcnosť mladých sú dôležité - finančná gramotnosť, poistenie,  vysoká škola, práca, zahraničie, cestovanie.

 

Spoluprácou so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch informujú o zaujímavých turistických destináciách na Slovensku a snažia sa tak podporiť domáci cestovný ruch. V 3. vydaní nezištne ponúkli Dobrému anjelovi 4. obálkovú stranu a prezentovali tak myšlienku: „Pomáhaním druhým obohacuješ svoj život". V prvom a druhom vydaní taktiež podporili projekty darcovstva krvi a boji proti užívaniu drog. Časť nákladu časopisudistribuujú zdarma do stredných škôl po celom Slovensku. V časopise už boli uverejnené rozhovory s M. Trubanom, C. Buckingham či A. Ďuricom, na webe sa zase zameriavajú na rozhovory s úspešnými študentmi a prezentáciu nových projektov pre študentov.

  

O zakladateľoch:

Bratia Nicolas a Patrik Uhrinovci sú zakladatelia časopisu TheStudent. Časopis vydávajú pod vlastným vydavateľstvom Studentlabs.r.o. TheStudent založili, pretože im ako študentom chýbalo kvalitné médium pre mladých, ktoré by ich vzdelávalo, informovalo a motivovalo k sebarozvoju. Patrik je šéfredaktor časopisu. Súčasne študuje na bilingválnom gymnáziu v Prešove a všetok svoj voľný čas venuje práci na časopise a častým pracovným cestám do Bratislavy, kvôli stretnutiam s partnermi.

 

Nicolas je riaditeľ a rieši rozvoj časopisu. Študuje na vysokej škole VIA University v Dánsku marketing a manažment a v TheStudent má na starosti hlavne web, nové nápady a prácu na sociálnych sieťach. Celý tím TheStudent momentálne tvorí 15 mladých aktívnych ľudí.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre