PJ Harvey, Alt-J, MandoDiao a ďalších 18 mien dnes posilňuje line-upSzigetu. Výtvarníci môžu súťažiť o 100 000 Eur (+ VIDEO)

Pridané: 22.02.2017 | Autor: SilviaTurnerova | Pridal: Medo

Skvelé mená z Anglicka na hlavnom pódiu a lákavýline-up obľúbeného mamutieho stanu A38 - organizátori Szigetuoznámili ďalších 22 mien. 

 

PJ HarveyPJ Harvey

Medzi nimi aj geniálna PJ Harvey, Szigeťanov rozvlní aj kapela Alt-J či MandoDiao, White Lies, Rudimentallive či DubiozaKolektiv. Sziget festival, ktorého 25. ročník, bude od 9. do 16. augusta v blízkej Budapešti tak rozšíril program k už známym menám ako Kasabian, Flume, JamieCullum, Billy Talent, Major Lazer. Už známe mená nájdete na www.szigetfestival.sk.

 

V programe hlavného pódia tentokrát pribudli najmä prírastky z Anglicka - PJ Harvey, geniálna anglická hudobníčka a poetka, indie rocková kapela Alt-J, drum and bassovýRudimentallive, pesničkár GeorgeEzra, londýnsky punkeriWhite Lies ale aj hip-hop, reggaed, dub, rock a folková kapela DubiozaKolektiv z Bosny a Hercegoviny.

 

 

 

Fanúšikovia mamutieho stanu A 38sa môžu tešiť na NovozélanďanovTheNaked and theFamous, ktorí celosvetovo bodujú už od roku 2010, kedy vydali debutový album s hitmi ako YoungBlood, GirlsLikeYou. MandoDiao, ktorí zahrajú nielen nové skladby, ale aj megahity ako DanceWithSomebody či Gloria. Zoznam dnešných noviniek v programe A 38 dopĺňaAnne-Marie, Andy C, Watsky, NothingButThieves, Léon, Bears´sDen, Chef´Special, DeStaat, ValentinoKhan, TheStrypes, Ronea Weval.

 

 

 

Austrálska DJ dvojica Nervo a americký electrohouse hudobník a producent SteveAoki vystúpia v centre elektronickej hudby Szigetu, v Arene.

 

Program Szigetu zatiaľ nie je kompletný, ale už teraz láka na mnoho skvelých mien a sľubuje koncerty, na ktoré budú fanúšikovia ešte dlho spomínať. Kasabian, JamieCullum, Flume, Major Lazer, Major Lazer, DimistriVegas&LikeMike, Interpol, Billy Talent, Interpol, Two Door CinemaClub, BadReligion a ďalší. Aktuálny zoznam, ako aj informácie o vstupenkách a festivale  nájdete na www.szigetfestival.sk.

 

V areáli Ostrova slobody je viac ako 50 rôznych miest s programom, okrem koncertov a hudby je pre Szigeťanov pripravený súčasný cirkus, umenie, tanec, chilloutová pláž na brehu Dunaja a mnoho ďalšieho. Sziget je zároveň miestom, kde vás na každom kroku prekvapí umelecká inštalácia, sochy či výzdoba. Umelci a výtvarníci majú u organizátorov dvere otvorené a svoje nápady a návrhy môžu prihlásiť do súťaže. Ich diela tak nielenže uvidia Szigeťania z celého sveta, ale medzi víťazné návrhy organizátori rozdelia 100 000 Eur. Viac o súťaži - www.szigetfestival.sk/_/art/sziget_art_1

 

 

 

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti. Celotýždenná non-stop udalosť, kde nájdete približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a worldmusic, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami. Festival každoročne priláka viac než 496 000 Szigeťanov v priebehu siedmych festivalových dní. 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre