TOP 10 severské krimi a autori!

Pridané: 10.05.2017 | Autor: Milan_Buno | Pridal: Medo

Fanúšikovia severskej detektívky vyberali počas celého apríla svoje najobľúbenejšie krimi a autora za rok 2016. A bolo z čoho vyberať, keďže tento žáner sa už roky teší u nás veľkej popularite. Vyberali na www.severskekrimi.sk a navyše hrali o atraktívne ceny - poznávací zájazd do Nórska s CK Bubo, či knižné balíčky podľa vlastného výberu. 

 

Sever je fajnSever je fajn

TOP autor: S veľkým odstupom sa najobľúbenejším autorom severskej detektívky stal Samuel Bjork, ktorý bol vlani v novembri aj na Slovensku. Zatiaľ u nás vyšli len dve jeho knihy, Cestujem sama a Sova, no stihol si získať množstvo fanúšikov, ktorí sa nevedia dočkať ďalšieho príbehu dvojice kriminálnych vyšetrovateľov Holgera Muncha a Mie Krügerovej.

 

Druhou najobľúbenejšou autorkou je Camilla Läckbergová a bronz získava Jorn Lier Horst.

 

TOP krimi: Samuel Bjork získava double - je nielen TOP autorom, ale aj jeho Sova sa stala s predstihom najobľúbenejšou detektívkou roka 2016. V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier, nahú, a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Podľa súdneho lekára obsah jej žalúdka vypĺňali pelety. Vtáčí zob...

 

Na druhom a treťom mieste skončili knihy dvojice Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth zo série Sebastian Bergman. Hrob v horách a Učeň. A karty v tej budúcoročnej ankete určite zamieša aj aktuálny 4.diel série Nemý svedok, ktorý patrí medzi najlepšie detektívky tohto obdobia.

 

Kompletný rebríček TOP 10 krimi a autor nájdete na
www.severskekrimi.sk 


Aj 2.ročník ankety TOP autor a TOP kniha severskej krimi ukázal, že tento fenomén je na Slovensku naozaj silný. A lákala najmä hlavná výhra - 8-dňový poznávací zájazd do Nórska s BUBO. Cestovná kancelária rada podporuje podobné akcie a teraz na máj si pripravila novinku s názvom Cestujte a množte sa! Podporuje v nej demografický vývoj na Slovensku, takže výzva je jasná: počnite dieťa na ich dovolenke a oni vám vrátia peniaze za zájazd!

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre