text

Strhujúci triler Konkláve

Pridané: 15.06.2017 | Autor: Milan_Buno | Pridal: Medo

Konkláve je inteligentný triler, aké vie písať iba Robert Harris. Zavedie nás do prostredia katolíckej cirkvi, do Vatikánu, kde to vrie a buble vynaliezavými intrigami. Príbeh plný prešpekulovaných machinácií a geniálnych zvratov, ktoré nadchnú každého čitateľa kvalitného trileru. 

 

KonkláveKonkláve

Pápež zomrel. 

Za zamknutými dverami Sixtínskej kaplnky stoosemnásť kardinálov z celého sveta hlasuje v najprísnejšie strážených voľbách. Stoosemnásť svätých mužov, ktorí majú nielen svoje vlastné ambície, ale aj rivalov. O sedemdesiatdva hodín sa jeden z nich stane hlavou katolíckej cirkvi a jednou z najvplyvnejším a najmocnejších osobností na svete.

 

O 18:22 z komína na Sixtínskej kaplnke znova stúpal čierny dym - osvetľoval ho reflektor na boku Baziliky svätého Petra. Experti najatí televíznymi stanicami vyjadrili prekvapenie, že konkláve sa znova nedohodlo.
Väčšina z nich predpovedala, že o tomto čase už bude zvolený nový pápež, a severoamerické stanice boli pripravené prerušiť obedný program a ukázať zábery s Námestia svätého Petra, keď sa na balkóne zjaví víťaz.
Odborníci prvý raz vyjadrili pochybnosti o sile Belliniho podpory. Keby mal vyhrať, už by sa to stalo. Z trosiek starej kolektívnej múdrosti povstala nová múdrosť - a to, že konkláve sa zapíše do histórie. Vo Veľkej Británii - na tom bezbožnom ostrove odpadlíctva, kde sa k voľbe pápeža stavali ako ku konským dostihom - stávková kancelária Landbrokes označila za nového favorita kardinála Adeyemiho. Všeobecne sa tvrdilo, že zajtra konkláve prvý raz zvolí čierneho pápeža..."

 

Robert Harris napísal svetové bestsellery Dôstojník a špión, Enigma, Duch alebo Index strachu. Na motívy niektorých jeho románov boli nakrútené úspešné filmy a jeho diela boli preložené do vyše tridsiatich jazykov.

 

Boh je mocný.
Človek ctižiadostivý.

 

"Konkláve je viac než len kriminálkou. Je takisto psychologickým a politickým trilerom. Čím hlbšie sa do knihy ponoríte, tým viac si uvedomíte, aká je rafinovaná," napísali v Sunday Times. 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre