Vychutnajte si na Vianoce veľa lásky (+ VIDEO)

Pridané: 23.12.2017 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Zamilované príbehyasnehom pokrytéuliceLondýna v jednom filme mohli diváci prvýkrátvidieť ešte v roku 2003. Od vtedy Láska nebeská nazbieralaniekoľko ocenení, a aj preto sa na Vianoce pravidelne vysiela nielen v našich televíziách. Tento rok nebude výnimkou. Spríjemnite si sviatočnú pohodu a užite si v teple domova príbehy tých, ktorým láska počas Vianoc zamotala hlavu. Avšak ešte skôr, než si tento film na Štedrý deň o 20 hod. naladíte na stanici AMC, prečítajte si niečo o jeho zákulisí.

 

Vianoce na AMCVianoce na AMC

PreviacerýchsúVianocesviatkypokoja, mieru a pohody. Pre ostatných je to skôr o predvianočnom chaose. Ten tiež inšpiroval novozélandského režiséra Richarda Curtisa pri natáčaní dnes už celosvetovo známej Lásky nebeskej. Dej filmu, ktorý tvorí mozaika zdanlivo neznámych ľudí a ichprístupu k láskeasi pripomínaťnemusíme.Poďme saalepozrieť na perličky zo zákulisia.

 

Hugh Grant namiesto Anthony Hopkinsa

Film je plný hereckých hviezd. V hlavných rolách romantickej komédie hrajúColinFirth, LiamNeeson, Emma Thompson, KeiraKnightley, Alan Rickman, Hugh Grant, Bill Nighya mnoho ďalších. Hugh Grantstvárnil nezabudnuteľnúpostavu hlavnevďakajedinečnému tancu na schodochvdome v DowningStreet. Možno vásvšak prekvapí, že obľúbený herecsa scénecelý čas bránil. Chcel totiž jeho vtedajšívzor, premiéraTonyhoBlaira, zahrať seriózne. Inak by tiež určite pôsobila nielen táto scéna, ak by rolu prijal pôvodne oslovený AnthonyHopkins. Zaujímavosťou tiež je, že jednu z hlavných ženských postáv hralaKeiraKnightley, ktoré mala v čase natáčaniaiba 18 rokov.Ďalšou významnou postavou bol Alan Rickman, manžel zahľadený do svojej sekretárky, ktorý sa neskôr vo filme Harry Potter premenil na profesora Snapa, jednu z najdôležitejších postáv o malom čarodejníkovi. Emma Thompson, ktorá v Láske nebeskej hrala Rickmanovu manželku, saneskôrstala profesorkouSybilouTrelawneyovou a do postavy profesora RufuseBrouska sa prevtelil herec Bill Nighy, ktorý v Láske nebeskejpredviedol perfektný výkon v roli vyslúžilého rockera vracajúceho sa späť na výslnie.  

 

 

Majster romantických komédií

Novozélandský režisér Richard Curtis má natáčanie romantických komédií v malíčku. Medzi jeho najznámejšiefilmy patria tiežnapríkladŠtyri svadby a jeden pohreb, Denník BridgetJonesovej, NottingHillalebovtipné skeče Mr. Beana v hlavnejúlohe s RowanemAtkinsonom. Ten si zahral aj v Láske nebeskej, a tobláznivéhopredavača z nákupného domu. Curtiss ním však mal na začiatku iné plány. Emma Freudová, manželka režiséra, na svojomtwitterovom účte prezradila, že Atkinsonmalhrať anjela. Preto známa scéna s balením darčekov trvá tak dlho. Atkinsonjednoduchoako anjel chcel zabrániť tomu, aby neverný manžel kúpil svojej sekretárke darček.


Stretnutie po 13 rokoch

Niektorí z obľúbených hrdinov, na čele s HughGrantem, LiamomNeesonom, ColinemFirthom a KeirouKnigtley, sa pred kameru režiséra Curtisa po trinástichrokochpostavili znovu. Premnohýchfanúšikov, a predovšetkým precharitatívny projekt Red Nose, ktorý podporuje vzdelávanie detí po celom svete, pripravili dlho očakávané, štvrťhodinové pokračovanie Lásky nebeskej pod názvom Red Nose DayActually. Pripomeňte si pôvodneprepletené životné historky zo zasneženého Londýna a sledujte filmLáska nebeská už túto nedeľuo 20 hod. na stanici AMC.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre