Dasha posiela svoje VIP - druhý singel z novinky „Konečně“ (+ VIDEO)

Pridané: 06.02.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Po prvom singli „Věřím hvězdám" ponúka česká speváčka Dasha ďalšiu skladbu z aktuálneho, nedávno vydaného albumu s príznačným názvom „Konečně", ktorým pred troma mesiacmi ukončila dlhoročný pôst medzi svojimi albumovými počinmi. 


Dasha spieva krásneDasha spieva krásne

Voľba padla na skladbu „VIP" z dielne autorskej dvojice Jany Infeldovej a Jana Vávru zo skupiny Jananas. Pieseň zaujme chytľavou melódiou s neosoulovým nádychom a tiež originálnym láskyplným textom, ktorý sa skvelo hodí k blížiacemu sa sviatku všetkých zamilovaných, ktorý saoslavuje 14. februára na svätého Valentína.

 

„Skupinu Jananaspoznám už dlhšie, i keď, bohužiaľ v rádiách ju veľmi často počuť nie je. Ich posledný album si púšťam v aute, vždy mi spoľahlivo urobí dobrú náladu. Páči sa mi ich zmysel pre nadhľad. Keď som hľadala nových autorov na svoj album, dostala som tip práve na Janu Infeldovú a Jana Vávru z Jananas,"prezrádza Dasha k pesničke „VIP".

 

Bola som zvedavá, ako si poradí so skladbou pre mňa. Napokon vycítili, čo by sa ku mne hodilo. Potvrdilo sa, že je výhodou, keď sú textári zároveň i muzikantmi. Chápu frázovanie a vďaka tomu napíšu text, ktorý sa dobre spieva. Pesnička „VIP" je toho jasným dôkazom,"dodáva.

 

Pre singlové vydaniedostala nahrávka špeciálnuúpravu od producenta Viliama Béreša (Toxique, Lanugo, Lenka Dusilová a Baromantika).

 

Album „Konečně" vznikol pod vedením producenta DavidaSolaře, ktorému sa podarilo spoločne s Dashouzostaviť repertoár, umožňujúci ukázať jej hlasové možnosti, a pritom znieť súčasne. Výraznou črtou albumu je skvelý zvuk, ktorý je výsledkom veľkorysého spôsobu nahrávania. Zásadný priestor dostali nielen „živé" nástroje, ale i štúdiová práca všetkých participujúcich. Medzi hudobníkmi nechýba napríklad David Solař (klavír a programovanie), Tomáš Brožek a Ondřej Sluka (bicie), Martin Lehký (basa), Peter Binder (gitary), CamiloCaller (perkusie), EpogueQuartet, dychová sekcia a ďalší. Jednotlivé finálne mixy majú na svedomíPetrKaláb, SteveWalsh, Daniel Hádla Dušan Lippert.

 

 

 

Kto je Dasha?

Dasha patrí medzi najobsadzovanejšie české muzikálové speváčky a herečky. Je držiteľkou ceny Thálie za rok 2010 a vystupuje ako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podieľa sa na mnohých úspešných hudobných projektoch, často spolupracuje s KarlomGottom. Účinkovala v množstve televíznych relácií (TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hoodaneb Cesta keslávě, To byl náš hit, StarDance - kdyžhvězdytančí). V roku 1997, vo svojich šestnástichrokoch, vydala svoj prvý album Do peřin. Od roku 2011 vysiela spoločne sospevákom Janom Smigmatorom hudobnú reláciu Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu. Na jeseň 2017 vydala vo vydavateľstve Supraphon album Konečně, ktorý sa ihneď po vydaní umiestnil na 6. priečke českej predajnej hitparády a odvtedy sa pravidelne umiestňuje v TOP 50 tohto rebríčka, zostavovaného českou národnou skupinou medzinárodnej federácie hudobného priemyslu - IFPI ČR. 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre