Tublatanka a Citron majú spoločnú pieseň “Silní a nezlomní“, zahrajú ju na spoločnom turné po Česko-Slovensku! (+ VIDEO)

Pridané: 10.04.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

"Silní a nezlomní". Tak sa volá nový česko-slovenský duet spevákov Maťa Ďurindu a Láďu Křížka  a skupín Tublatanka a Citron. Hudbu k novinke zložil Juraj Topor a text má na konte Martin Sarvaš. Skladba je o priatelstve medzi oboma štátmi a ľuďmi v oboch krajinách a zaznie na spoločnom turné s názvom Souboj rebelů! Rockové kapely odohrajú 11 koncertov v Českej republike a ďalších 10 na Slovensku. Nenechajte si ujsť rockový nášup plný energie, turné kapiel Tublatanka a Citron odštartovalo 6. apríla v Ostrave!

 

CitronCitron

Slovenská skupina Tublatanka je legendou, ktorá je na scéne už 35 rokov. Kapela má na konte desiatky hitov, nahrala 11 radových albumov, päť výberoviek a tri DVD. Teraz sa spojila so skupinou Citron a jej lídrom Láďom Křížkom a výsledkom je pieseň "Silní a nezlomní".

 

„Keď sme sa medzi sebou v Tublatanke rozprávali  o novej skladbe a rozmýšľali nad štýlom piesne, tak sme cítili, že by to mala byt lyrická rocková balada, ktorá pohladí dušu fanúšikov. Chceli sme urobiť úplný kontrast k tomu, čo by od dvoch rockových skupín ľudia očakávali, že to bude rýchla, tvrdá a expresívna metalová skladba. Naopak sme urobili pieseň melodickú a citlivú, ale zároveň rockovú s textom,  ktorý nás spája. Ďuro Topor prišiel s myšlienkou, aby text bol o Česko-Slovensku, keďže sme v ňom prežili  krásnu časť života," hovorí o vzniku skladby Maťo Durinda.

 

 

            Skladbu otextoval legendárny textár Martin Sarvaš a hudbu k piesni zložil basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

 

„Inšpiráciou bola staršia skladba, duet, ktorý vznikol ešte za čias Česko-Slovenska. Pieseň ležala dlho u mňa a čakala na správny čas. Po harmonicko-melodickej úprave, zaranžovaní a následnej demonahrávke  sme sa zhodli, že to môže byť reprezentatívna pieseň spoločného turné Tublatanky a Citronu. A nielen to. V neposlednom rade ide o  retrospektívu spoločného spolužitia Čechov a Slovákov, ktoré ďalej napreduje a rozvíja sa, čo potvrdzuje aj naša hudobná a produkčná spolupráca," konštatuje autor hudby a basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

 

Pieseň sa nahrávala u producenta Brunna Oravca v štúdiu Tools Lyric, video k piesni „Silní a nezlomní" si zobral na starosť fotograf a kameraman David Havlena z Prahy.

 

„Pieseň „Silní a nezlomní" otextoval náš dlhoročný textár Martin Sarvaš ktorý s Tublatankou spolupracuje od začiatku skupiny. Text som s Martinom konzultoval, vymenili sme si pár mailov a telefonátov, za tie roky  spolupráce vieme jeden o druhom čo cítime, a čo by sme mohli dostať do obsahu textu piesne. Text je o bývalom spoločnom štáte, v ktorom sme sa narodili a žili a je o priateľstve medzi oboma štátmi a ľuďmi žijúcimi v oboch krajinách," vysvetľuje Maťo.

 

            Nová skladba zaznie na spoločnom turné oboch rockových legiend s názvom Souboj rebelů. Česko-slovenské megaturné odštartovalo českou časťou 6. apríla v Ostrave. V druhej polovici roka sa prenesie na koncertné pódiá na Slovensku.

 

„S Láďom Křížkom sa poznáme a sme kamaráti už vyše 30 rokov, absolvovali sme veľa koncertov po celom Československu, kde sme sa striedali na spoločných pódiách. Láďu považujem za jedného z najlepších českých spevákov s krásnym a naliehavým hlasom. Na turné si s ním rád zaspievam vo finále večera, kedy Tublatanka a Citron spoločne zahrajú koncertnú verziu novej piesne," plánuje Maťo Ďurinda.

 

Poctivý rockový nášup plný energie odpália Tublatanka a Citron 5. októbra v Košiciach a v ďalších 9-tich slovenských mestách. Organizátorom slovenskej časti turné je Agentúra 8. Vstupenky na Souboj rebelů Tour 2018 sú v predaji na www.ticketportal.sk. Viac informácií o kapele nájdete na www.tublatanka.sk a na https://www.facebook.com/tublatanka.sk/

Souboj rebelů Tour 2018 Slovenská republika

 

05.10. KOŠICE, Multi Hala

06.10. BARDEJOV, Športová hala 

07.10. PREŠOV, PKO Čierny orol

12.10. POPRAD, Aréna  Poprad

13.10. MICHALOVCE, Športová hala 

19.10. NITRA, Športová hala Klokočina 

20.10. BANSKÁ BYSTRICA , Športová hala Štiavničky

26.10. MARTIN, Športová hala Podháj

27.10. TRENČÍN, Mestská športová hala

02.11. BRATISLAVA Hant Aréna

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre