Deviata sezóna na našom prvom pretekárskom okruhu sa začne poriadne zostra. Tvrdé a nekompromisné súboje stredoeurópskej relykrosovej špičky sú už stabilnou súčasťou kalendára SLOVAKIA RINGU.

Pridané: 20.03.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Kvalitné preteky o Trofej Zóny strednej Európy pod hlavičkou FIA (Medzinárodnej automobilovej federácie) OMV MaxxMotion Rallycross 2018 sa u nás pôjdu počas posledného marcového víkendu 24. a 25. marca 2018.

 

Adrenalin purAdrenalin pur

Špeciálnu pozornosť budú opäť vzbudzovať vozidlá kategórie SuperCars: ľahké a silné monštrá s pohonom všetkých štyroch kolies sú základom dnes veľmi obľúbenej motoristickej disciplíny, ktorá spája relyštýl jazdy s motokrosovým hromadným štartom na okruhu s kombinovaným povrchom.

 

V roku 2017 ovládli kategóriu SuperCars Rakúšania: našich západných susedov potešil ziskom Stredoeurópskej trofeje Max Pucher, ktorý sa so svojou Fiestou objavuje aj v Majstrovstvách sveta WRX.  Aj tento rok by ho mal vyzvať v boji o prvenstvo veterán Alois Höller na Forde Focus. No a my budeme držať palce Jurajovi Balážovi a jeho Mitsubishi Lancer.

 

V triede Super1600 sa o prvenstvo aj v poslednom podujatí vlaňajšej sezóny FIA CEZ Trophy v relykrose bili Česi Jozef Šusta a Jan Ratajský. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa to nemalo zopakovať.

 

Slováci žali úspechy v Super TC nad 2000 cm3. Trofej šampióna obhajuje Miroslav Pospíchal, ktorý u nás na jeseň skončil druhý, no to si už len kontroloval náskok v bodovom hodnotení pred Rakúšanom Schadenhoferom. Všetci veríme, že Pospíchal vykročí aj do novej sezóny správnym spôsobom, teda víťazstvom.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre