Hudbu k novému muzikálu Kubo zložila Sima Martausová za jeden týždeň!

Pridané: 04.05.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Fanúšikov čoskoro očarí nová verzia muzikálu Kubo! Hudbu do Kuba napísala vynikajúca slovenská speváčka a skladateľka Sima Martausová za jediný týždeň. Je to jej vôbec prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt. Muzikál je verný pôvodnému divadelnému spracovaniu a zároveň preberá to najlepšie z legendárneho filmu.Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku!

 

Sima MartausováSima Martausová

Živé, energické a zábavné predstavenie! Tak bude vyzerať nový muzikál Kubo v modernejšej a divácky príťažlivej podobe! Réžiu nového muzikálu si zobral na starosť režisér Ivan Blahút. Šesť originálnych piesní zložila skvelá Sima Martausová, štyri sú z pera Petra Uličného.

 

„Keď som dostala ponukuod producentky muzikálu Kubo Gabiky Urbanovej napísaťpiesne pre hlavné herecké postavy a hymnuk pripravovanému muzikálu Kubo,veľmi som sa potešila. Ešte nikdy som neskladala pre žiadnymuzikálový projekt a bola to pre mňa naozaj výzva. Teším sa, že som mohlazložiť piesne, ktoré bude spievať niekto iný ako ja," prezradila Sima Martausová.

            Sima si najskôr prečítala scenár muzikálu a potom sa pustila do písania. Piesne zložila počas turné v rekordnom čase za jediný týždeň!

 

„Mojou úlohou bolo zložiť pieseň pre Kuba, Aničku, Paľa, Košáričku a taktiež zložiť jeden duet a jednu pieseň pre všetkýchčiže hymnu muzikálu. Ku každej piesni som dostala zopár informácií od režiséra predstavenia, ktorých som sa snažila pri skladaní hudby a textu držať. Vychádzala som z jednotlivých situácií, v ktorých sa dané postavy nachádzali, ale aj z ich charakterov. Možno sa mi podarilo piesne zložiť celkom rýchlo aj preto, že som sa priskladaní do každej jednej postavy vžila," opisuje tvorivý proces Sima Martausová.

 

            Oceňovaná speváčkamá na konte štyri albumy a zaujala textami, hudobným prejavom, ale aj pokorou a bezprostrednosťou. Na konte má dvojplatinu, získala ocenenia za Album roka, široká verejnosť aj odborná kritika ju označili za talent roka. Kubo je jej prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt.

 

„Televízna verzia Kuba je veľmi krásna, jednoduchá a autentická. Tomu podľa mňa prispela aj osobnosť Jozefa Kronera, ktorého meno sa mi s týmto filmom spája. Verím, že aj muzikálové spracovanie bude krásne a poteší divákov. Želám muzikálu Kubo veľa úspechov..." uzatvára Sima.

 

Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého  je  oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií. Predstavenie vtiahne divákov do deja, ktorý dôverne poznajú a obohatí ho o prvky moderného hudobno-tanečného divadla.V muzikáli účinkuje 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov. V Kubovi si zahrajú Ján Jackuliak, Tomáš Palonder, Peter Brajerčík, Adela Mojžišová, Silvia Holečková, Jakub Jablonský, Lucia Vráblicová,  Marta  Potančoková, Judit Hansman, Katka Ivanková, Zdeněk Klusák, Peter Trník, Mária Breiner, Renata Ryníková. Nebudú chýbať profesionálni tanečníci vrátane sólistov Lúčnice. Režisérom je Ivan Blahút, asistentkou réžie Mária Breiner, scenár má na konte Tomáš Dušička, hudbu napísala Sima Martausová a Peter Uličný. Kostýmy si zobrala na starosť Adriena Adamíková a scénu vytvoril Andrej Sarvaš. Muzikál Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku a dokonca aj do Českej republiky! Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/KUBO_ceskoslovensky_muzikal.

 

KUBO Česko-slovenský muzikál 2018

 

20.5. Piešťany - Dom umenia

21.5. Piešťany - Dom umenia

26.5. Čadca - Dom kultúry

27.5. Žilina - Dom Odborov

28.5. Martin - Kino Strojár

29.5. Žilina - Dom odborov

30.5. Považská Bystrica - Športová hala

1.6. Banská Bystrica - ŠH Štiavničky

2.6.   Prievidza - Športová hala

3.6.  Trnava - amfiteáter

11.6. Dolný Kubín - Dom kultúry

12.6. Ružomberok - Športová hala Koniareň

14.6. Partizánske - Športová hala

7.7.   Myjava Amfiteáter - Trnovce

8.7.   Kežmarok - Deň európskych remesiel

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre