Nestville Open Fest prezradil všetky hviezdy programu. Kryštof vystúpi s čerstvou novinkou (+ VIDEO)

Pridané: 10.05.2018 | Pridal: Medo

Organizátori festivalu v Nestville Parku v Hniezdnom pripravili naozaj hviezdami nabitý program. Okrem skupiny ohlásených interpretov vrátane REDNEX, či  Rytmusa, line-up doplnia ďalšie zvučné mená hudobných vôd.  Návštevníkom sa predstaví aj česká megastar kapela Kryštof, či Peter Bič Project, METROPOLIS, Majk Spirit, skupina Vidiek, No Name a ďalší. Je sa na čo tešiť!

 

Mike SpiritMike Spirit

Multižánrový dvojdňový festival Nestville Open Fest, ktorý sa už siedmykrát koná v Nestville Parku v obci Hniezdne svoje brány toho roku otvorí v dňoch 22. a 23. júna .Užteraz je jasné, že svojich návštevníkov nesklame ani tentoraz. Organizátori zverejnili kompletný program, ktorý je nabitý slovenskými a zahraničnými hviezdami. Okrem avizovaných star, ako je skupina REDNEX, RYTMUS, DJ Mairee, Cigánski Diabli, Komajota, Medial Banana, Iné Kafe, Lukáš Adamec, Noc A deň sa o nezabudnuteľnú atmosféru podujatia postarajú aj ďalšie hviezdy.

 

Medzi zlaté klince zaujímavého hudobného programu bude patriť určite skupina Kryštof. Českí hitmakery sa tešia mimoriadnej popularite i na území Slovenska.  Ich posledná skladba Zůstaň tu se mnou (Za sny) aktuálne kraľuje nie len v českých, ale i v našich rádiách  „My máme takú slovenskú kométu, ktorá vyštartuje. Predtým to bol Obchodník s deštěm, potom to bola Cesta, následne Ty a já a  Zostaň tu se mnou.  Vždy raz za dva- tri roky sa objaví niečo, čo nás tu vystrelí a čo sa zapáči rádiovým dramaturgom. Nás to samozrejme veľmi teší, pre nás je to super. Umožňuje nám to občas sem prísť si zahrať," vyjadril sa spevák zoskupenia Kryštof Richard Krajčo.

 

Kryštof tento rok na našom území absolvuje len tri koncerty. Na jeseň vlastný akustický koncert v našom hlavnom meste, leto  bude patriť festivalom. Okrem letného vystúpenia na západe Slovenska sa bude jeden z koncertov odohrávať práve na Nestville Open Feste. Obľúbený interpret od našich západných susedov publiku zahrá i novú pesničku, ktorú hudobníci spolu s videoklipom fanúšikom predstavili uplynulý víkend. „V nedeľu sme zverejnili tretí singel z výberového albumu 25 BestOf. Volá sa Naviděnou. Klip k piesni vznikal na Strahove , tam sme odohrali dva narodeninové koncerty. Zostrihali sme si  ich a urobili z nich peknú spomienku, aby sme na to, že na náš koncert prišlo 70 000 ľudí, nikdy nezabudli,"  priblížil motív videoklipu sympatický leader kapely.

 

 

 

Návštevníci Nestville Open Festu sa môžu tešiť i na kapelu, ktorá od výmeny speváčky opäť valcuje rádiový éter. Reč je o jedinej slovenskej skupine, ktorá bodovala i v zahraničných hitparádach - Peter Bič Project.  Prvý singel z ich nového albumu DREAM - Where Did You Go ovládol minulé leto všetky rádiá a porazil i zahraničné hity. Niekoľko týždňov bol jednotkou rádioveho Airplay. Druhý singel z albumu Skúšame sa nájsť kapela prekvapivo ponúkla v slovenčine. Od novembra sa drží na popredných priečkach hranosti  a úspešne nadviazal na štart ich novej éry. Peter Bič Project nezaháľa a ešte pred začiatkom leta plánuje zverejniť nový samostatný singel.„Cítime, že slovenčinou sa krajanom približujeme ešte o čosi viac. Skúšame sa nájsť bola fanúšikmi prijatá nad naše očakávania. Na slovenskú nôtu sme stále naladení a môžem prezradiť, že naša novinka bude opäť v našom rodnom jazyku," prezradil leader kapely Peter Bič. Diváci veľkolepého hudobného podujatia  budú mať  v Hniezdnom možnosť medzi prvými počuť pripravovaný singel aj naživo! „Na Nestville Open Feste sme si už zahrali počas pilotného ročníka toho času ešte v pôvodnej zostave. Tentoraz sa v Hniezdnom predstavíme s novou speváčkou Victoriou, ale i kompletne vynoveným soundom a programom," dodal sympatický gitarista.

 

Svoje slávne hity príde zaspievať i slovenská poprocková skupinaVidiek. O vynikajúcu náladu sa postarajú ich piesne ako Vidiečan, Nechajte si ju, Tisíc divov, možno aj viac, O maňo a iné, ktoré sú už v podstate našim folklórom a zľudoveli.„Som rád, že máme na Slovensku stále viac kvalitných hudobných festivalov a NestvilleOpen Fest je určite jedným z nich. Držíme palce aj v tomto ročníku a tešíme sa do Hniezdneho,"hovorí o účasti na podujatí spevák JánKuric.

 

S novým albumom, ktorého vydanie je na spadnutie sa môže pochváliť  tiež slovenská rocková skupina METROPOLIS. Kapela sa stala miláčikom nielen verejnosti, ale i kritikov, čo potvrdzujú aj jej ocenenia v anketách Slávik a Aurel.  Skupina novú štúdiovkupo prvýkrát predstaví práve na NestvilleOpenFeste.  Z dielne tejto kapely ide užo štvrtý nosiča na rozdiel od predošlých bude celý v slovenčine. Zoskupenie zo Serede pod taktovkou Jimiho Cimbalu však okrem noviniek návštevníkom v Hniezdnom ponúkne počas takmer hodinového vystúpenia i  kultové skladby ako Mlyny, O Červenej Čiapočke či Fly.„Na východ sa celkovo vraciame vždy veľmi radi, pretože práve tu máme svoju najsilnejšiu fanúšikovskú základňu. Koncerty sú tu vždy neopakovateľné a publikum vždy top. Dúfame, že ani teraz tomu nebude inak," teší sa gitarový mág Jimy Cimbala, ktorého tvár i zvuk gitary tiež poznať z úspešných televíznych projektov.

 

Usporiadateľ Line-uprozšíril o ďalšie zvučné meno,ktorým  bezpochyby poteší hip-hopovú komunitu. Piatkové pódium bude patriť ajMajkoviSpiritovi, člen skupiny H16, ktorý v minulosti získal 2 ocenenia v ankete Slávik - objav roka a cenu za najlepší videoklip roka a bol víťazom ocenenia MTV EuropeMusicAwards v kategórii BestCzech and Slovak Act. Spirit je jedným z mála rapperov, ktorí sa neboja povedať svoj názor. Svojim najnovším singlom Chceme pravdu priamo kritizuje súčasný systém a reaguje na udalosti, ktoré otriasli Slovenskom.Jeho fanúšikovia určite budú poznať hity ako Boh Jediný, Primetime, Zbojník či duet s CelesteBuckinghamI WasWrong.

 

Súčasťou skvele namiešaného hudobného kokteilu je aj najúspešnejšia slovenská kapela v Čechách No Name, ktorá však boduje i u nás. Ich kultové hity ako Žily, Ty a Tvoja sestra či Ďakujem že si pozná asi každý Slovák. Najnovšie sa môžu pochváliť úspešnou spoluprácou s  KarlomGottom. Duetom s českým majstrom Kto dokáže vzdala kapela NO NAME poctu všetkým kreatívnym ľuďom. „Na NestvilleOpenfeste sme ešte  nehrali, o to viac sa na túto chvíľu tešíme.   Stačí už len prísť, my dôjdeme určite," odkázal hlas kapely Igor Timko.

 

Vystúpeniami hviezdnych interpretov však zábava v Nestville Parkuani zďaleka nekončí. Nezabudnuteľná atmosféra bude pokračovať aj vďaka diskotékam, ktoré budú trvať od večera do skorých ranných hodín nasledujúcich dní. V piatok je pre návštevníkov pripravený hangárEuropa2, kde sa bude odohrávať diskotékaDanceeXXtravaganza naladená na tanečný sound. Predstavia sa známi majstri mixov  DJ Milan Lieskovský,DJ Drahosh,  DJ STANLEY,  DJ Johnnyde City, DJ MikeSaxia to všetko za súčinnosti moderátorov Europa2. V sobotu hangár rádia VLNAponúkneOldiespárty s najväčšími hitmi preverenými časom od 60-tich rokov po začiatky 90-tich rokov, ktoré  bude mixovať DJ rádia Vlna.Ani počas soboty nebudú chýbať moderátori tohto rádia, ktorí zábavu ešte vygradujú. V priebehu oboch dní bude počas dňa v hangári k dispozícii kino, kde sa uskutoční premietanie filmov.

 

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť v sieti Ticketportal a Predpredaj.sk :

https://www.ticketportal.sk/Event/Nestville_Open_Fest-25180

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/nestville-open-fest-2018/

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre