Skúšky k muzikálu Kubo finišujú, na premiére sa stretneme 20. mája v Piešťanoch!

Pridané: 15.05.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Skúšky na nový muzikál Kubo finišujú! Na premiéru 20. mája 2018 v Piešťanoch sa teší skvelá partia tvorcov, ktorá pre fanúšikov pripravila nové originálne spracovanie predlohy. Režisér Ivan Blahútkoordinuje celkovo 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov.Na pódiu sa predstavia Peter Brajerčík, Adela Mojžišová, Silvia Holečková, Milan Bahúl, RenataRyníková, Ján Jackuliak, Judita Hansman, Zdeněk Klusák, Tomáš Palonder, Štefan Richtárech, Peter Trnik, Peter Makranský, Katarína Ivanková či Elena Kolek Spaskov.

 

Silvia HolečkováSilvia Holečková

Nový muzikál Kubo bude v modernejšej a divácky príťažlivej podobe plný špičkových choreografických čísiel, pôsobivých krojov a temperamentných choreografií. Réžie sa bravúrne ujal režisér Ivan Blahút. V predstavení sa predvedie plejáda skvelých hercov a tanečníkov ako Peter Brajerčík, Adela Mojžišová, Silvia Holečková, Milan Bahúl, RenataRyníková, JánJackuliak, Judita Hansman, Zdeněk Klusák, Tomáš Palonder, Štefan Richtárech, PeterTrnik, Peter Makranský, Katarína Ivanková, Elena Kolek Spaskov. Tanečné výkony predvedú famózni tanečníci Anička a Michal Dudášovci, dlhoroční sólisti Lúčnice.Originalitu predstaveniu dodá energická choreografia Martina Urbana, ktorá bude fúziou moderného tanca a folklóru. Folklórnu módnu šou predstaví AdrienaAdamíková, Scenár napísal Tomáš Dušička, ktorý je bratom slávneho Mika Spirita, a scénu pripravil Andrej Sarvaš.Kuba si zahrá Peter Brajerčík, ktorý sa po úspechu vshow Tvoja tvár znie povedome teší, že si skúsi naozajstný veľký muzikál.

 

„Skúšanie je veľmi náročné. Sme však veľmi dobrý kolektív a počas skúšok sa všetci dobre bavíme.Postava Kuba bude trochu iná, ako sú na ňu diváci zvyknutí. Kubo je človek, ktorý svojou čistotou bojuje proti nerestiam ako chamtivosť, závisť, ohováranie alebo vypočítavosť. Aj pôvodný film, sa dotýka týchto vecí, ktoré sú nám Slovákom, či chceme alebo nie, blízke. Dúfam, že cez humor sa nám na tieto veci podarí poukázať,"prezradil Peter Brajerčík.

 

Jedinečnosť muzikálu dodajú originálne piesneSimyMartausovej a aranžmány Petra Uličného. Postavu Aničky hrá Adela Mojžišová, v ktorej sa v pôvodnom predstaveníveľmi páčila Milka Vášaryová a charizmatický Jozef Adamovič.

 

„Anička sa vzoprie voľbe matky, čo ju v mojich očiach robí odvážnou a nebojácnou. Páči sa mi, že aj režisér Ivan Blahút podporuje jej temperament a tak sa nám z nej rodí malá rebelka. Verím, že muzikál bude príťažlivý všetkým, lebo tak to má byť. Herectvom, spevom, hudbou, tancom. Dokonalosť. Nechajme sa prekvapiť," povedala Adela Mojžišová.

 

Silvia SoldanovaHolečkova, ktorá alternuje v postave Aničky, sa po práci v činohernom súbore muzikálu teší, pretože sa opäť stretne so všetkými umeleckými zložkami naraz.

 

„Moja Anička a ja sa snažíme hľadať iné formy a možnosti ako tuto postavu urobiť súčasnou. Muzikál Kubo spracováva klasický slovenský príbeh, ktorý všetci dobre poznajú . Ale naše stvárnenie bude živelné vtipné predstavenie, pri ktorom si divák oddýchne a zasmeje sa," teší sa Silvia  SoldanovaHolečkova.

 

Kubovho otcasi zahrá výborný herecŠtefan Richtárech.Kuba považuje za výnimočný a odvážny projekt, ktorý sa chce popasovať s tým, že bude porovnávaný s legendárnym televíznym filmom.

 

„Verím, že si diváci v tom našom Kubovi nájdu všetko to, čo ich napĺňalo radosťou pri pozeraní filmu a okrem toho aj obrovský kus nami prinesenej "novej" duše a srdca. Navyše - oživovanie folklóru vo všetkých možných podobách - okrem toho, že je to momentálne "trendy" - považujem za dôležité, krásne a prínosné. Každá doba trpí nostalgiou. Spomíname na to, že kedysi to bolo krajšie, lepšie, hodnotnejšie, čistejšie... Sme skrátka "snílci". V skutočnosti je to tak, že vždy boli rôzni ľudia a všakovaké vzťahy a človek sa musel rozhodnúť, na ktorú stranu sa postaví. Ja som sa postavil na stranu Kuba," hovorí s úsmevom Štefan Richtárech.

 

Muzikál Kubo v jeho novej modernej podobe sa bude hrať nielen po celom Slovensku ale aj v Čechách a má teda aj české zastúpenie medzi tvorcami aj hercami.

 

„Film KUBO s Jozefom Kronerom je takpovediac kultový. Samozrejme, Jožkovi Kronerovi patrí môj nesmierny obdiv. Jeho KUBA považujem za jediný a nenapodobiteľný originál.Napokon je to Oskarový herec! Patrí ku generácii skvelých divadelníkov, ktorí aj dnes dokážu dať začínajúcim hercom zrejme viac ako vysokáškola.Na skúškach je veselo a verím, že aj diváci sa budú baviť," konštatuje predstaviteľ kapitána herec Peter Trnik.


„Teším sa, že sa zoznámim s prácou mojich slovenských kolegov, s ich skúsenosťami a vážim si príležitosť pracovať s inými ľuďmi ako v mojom materskom divadle. Film KUBO som samozrejme videl a páči sa mi tá atmosféra „ľudovej nôty". Moja postava je cieľavedomý chytrák, ktorý prekonáva prekážky za každú cenu - aj lži, nervov a podvodov. Kubo bude inak uchopeným dielom než klasická verzia, ktorú všetci dobre poznáme,"
uzatvára Klusák Zdeněk.
 

Muzikál Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku a Českej republiky! Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/KUBO_ceskoslovensky_muzikal.

 

KUBO Česko-slovenský muzikál 2018

20.5. Piešťany - Dom umenia

21.5. Piešťany - Dom umenia

26.5. Čadca - Dom kultúry

27.5. Žilina - Dom Odborov

28.5. Martin - Kino Strojár

29.5. Žilina - Dom odborov

30.5. Považská Bystrica - Športová hala

1.6. Banská Bystrica - ŠH Štiavničky

2.6.   Prievidza - Športová hala

3.6.  Trnava - amfiteáter

11.6. Dolný Kubín - Dom kultúry

12.6. Ružomberok - Športová hala Koniareň

14.6. Partizánske - Športová hala

7.7.   Myjava Amfiteáter - Trnovce

8.7.   Kežmarok - Deň európskych remesiel

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre