Longital + sláky = pecka! (+ VIDEO)

Pridané: 03.08.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Ak ste niekedy boli na koncerte nadžánrovej slovenskej skupiny Longital, poznáte magickú atmosféru, ktorú trojica muzikantov dokáže vytvoriť v zostave s bicími nástrojmi, gitarami, slákmi a klavírom. K pôvodnému triu sa teraz na jeseň pridá energické sláčikové kvarteto, a znovu tak ožije projekt Longital Suita, ktorý v októbri 2018 do piatich slovenských miest prinesie koncertný program na pomedzí art-popu a súčasnej vážnej hudby.

 

LongitalLongital

Projekt Longital Suita vznikol v roku 2015 pre medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie pri príležitosti pätnásťročného pôsobenia skupiny Longital na domácej a medzinárodnej scéne. Nový zomknutý celok siedmich muzikantských osobností (pôvodné kapelové trio + sláčikové kvarteto) vytvoril na festivale pôsobivé nové verzie longitálskych pesničiek v aranžmánoch Slava Solovica. Tie sa po úspešnej festivalovej premiére ocitli aj na rovnomennom albume Longital Suita, ktorý vyšiel v zime 2016 na značke Slnko Records.

 

 

 

Zostava Shina (spev, basgitara, slák), Dano Salontay (gitary, slák, vokály), Marián Slávka (bicie, piano) a kvarteto v zložení Štefan Filas (husle), Milan Adamec (husle), Slavo Solovic (viola) a Jozef Lupták (violončelo) sa po viacerých pozitívne prijatých koncertoch tentoraz chystá na svoje prvé ucelené turné na Slovensku.

 

Jesenná šnúra Longital Suita 2018 prinesie slovenským poslucháčom živelný hudobný program s rozšíreným repertoárom do piatich slovenských miest. Turné odštartuje 13.10. v Trnave a bude v októbri pokračovať postupne v Košiciach, Žiline, Bratislave a Banskej Bystrici. Prvé vstupenky za zvýhodnenú cenu sú už k dispozícii v sieti Ticketportal za 15 EUR v Bratislave a 12 EUR v ostatných mestách. Turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.  

 

LONGITAL SUITA TURNÉ 2018

13.10.2018 Trnava, Malý Berlín

14.10.2018 Košice, Kasárne/Kulturpark

15.10.2018 Žilina, Bábkové divadlo

19.10.2018 Bratislava, Nová Cvernovka

20.10.2018 Banská Bystrica, Záhrada/Barbakan festival

 

VIAC INFO

Predpredaj lístkov na turné: https://www.ticketportal.sk/Event/Longital_Suita

Longital Suita - A to je všetko? (Konvergencie naživo): https://youtu.be/2-sIT3pSXq4

Longital Suita album: https://www.slnkorecords.sk/longital/longital-suita

Longital Suita stream: https://open.spotify.com/album/49c2ZXvztoN77m13MoA09T?si=335Qdo0ESl62HMvIDtFCgg

Viac o Longital: http://longital.com 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre