Veľká cena SR už tento víkend!

Pridané: 13.08.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska preteky automobilov na okruhu prichádza na SLOVAKIA RING už v týchto dňoch. Po úvodných testovacích dňoch začína tento piatok veľká akcia.


Slovakiaring zažije ďalšiu paráduSlovakiaring zažije ďalšiu parádu

Deviata Veľká cena SR na SLOVAKIA RINGU prinesie divákom množstvo zábavy na trati aj v zákulisí. O hlavné trofeje a body do národných šampionátov, do Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) a do ESET V4 CUPu sa pobije až 77 jazdcov v šprintoch rôznych divízií, vrátane formulovej a 22 tímov v sobotňajších dvojhodinových vytrvalostných pretekoch.

Napínavé šprinty uvidíme rovnako v sobotu aj v nedeľu v rozličných divíziach. O zábavu sa však postarajú aj atraktívne sprievodné seriály, ako Škoda Octavia Cup či GT4 Central European Cup.


Škoda Octavia Cup
Pohárové "cupové" seriály majú u našich českých susedov bohatú tradíciu. Medzi nimi sa vyníma predovšetkým Škoda Octavia Cup. V rokoch 1998 - 2009 sa ich pretekov zúčastnilo až 120 jazdcov. Množstvu z nich to naštartovalo pretekársku kariéru. Medzi nimi sú najlepší český jazdec rely Jan Kopecký, náš najúspešnejší okruhový pretekár Štefan Rosina, český veterán Petr Fulín a ďalší. Po istej odmlke sa seriál tento rok vrátil späť so sedemdielnym kalendárom. Špeciálne upravené vozidlá ponúkajú dvojlitrový motor TFSI s max. výkonom 270 ks a max. krút. momentom 360 Nm. Agregát je spárovaný s dvojspojkovou DSG prevodovkou Seat Leon Mk2. Auto s jazdcom váži dokopy 1215 kg.

GT4 Central European Cup
Seriál odštartoval v roku 2006 a korene má v holandskom národnom šampionáte, ako aj v obľúbenom nemeckom VLN. Medzi 14 homologovaných značiek GT4 patrí Aston Martin Vantage, KTM X-Bow GT4, Nissan 370Z GT4, Maserati GranTurismo MC GT4 a Porsche 911 (997) GT. Promotér SRO Motorsport Group postupoval pri kreovaní seriálu na základe rovnakých princípov, aké úspešne implementoval v slávnych seriáloch Blancpain GT Series: nižšie náklady, technická vyrovnanosť, rovnováha výkonnosti (BoP), dynamické preteky s profesionálnymi i amatérskymi jazdcami, dostupné okruhy, silné mediálne pokrytie a priateľská atmosféra. GT4 Central European Cup má na štartovom rošte pravidelne až 30 áut.

Okrem toho netreba zabudnúť na ďalšie návštevnícke atrakcie okruhu SLOVAKIA RING: autogramiáda s najlepšími jazdcami stredoeurópskej zóny je naplánovaná na nedeľu 11:30 za hlavnou tribúnou A. Navštíviť treba aj obľúbený zvierací Malkia Park, Vojenské múzeum, Centrum bezpečnej jazdy so simulátorom prevrátenia, off-roadové jazdy, detské atrakcie, oddychovú zónu OMV Viva, tuningovú výstavu a vychutnať si môžete aj vyhliadkové lety vrtuľníkom.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre