Slovenskí paralympionici bodovali na UCI MS v cestnej paracyklistike, Jozef Metelka opäť s titulom majstra sveta!

Pridané: 06.08.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Bilancia našich paralympionikov, ktorí sa práve vrátili z UCI MS  v cestnej paracyklistike v Taliansku, je výborná!

 

Riapoš - LudrovskýRiapoš - Ludrovský

Jozef Metelka si doniesol majstrovský titul, no darilo sa aj Anne Oroszovej či Ondrejovi Strečkovi. Zahanbiť sa nedal ani Patrik Kuril, ktorý po napriek nedávnym zdravotným problémom podal obdivuhodný výkon! V cestných pretekoch ho rovnako ako náš tandem Juraj Práger - Ján Gallik z bojov o popredné miesta vyradili technické problémy. V konkurencii najlepších svetových paracyklistov slovenskí paralympionici opäť raz dokázali, že i malá krajina vie vychovať veľké športové hviezdy!

 

Slovenskí paralympionici majú náročné leto. Čaká ich viacero významných športových podujatí, ktorými budú našu krajinu reprezentovať na medzinárodných pretekoch. Jedno z najvýznamnejších už ale majú za sebou. Cyklisti sa práve vrátili z talianskeho mesta Maniaga, ktoré hostilo tento šampionát v dňoch 2. - 5. augusta. 

 

„Vzhľadom na to, že konkurencia vo svetovej paracyklistike je naozaj silná a mimoriadne vyrovnaná, treba povedať, že naša výprava dosiahla kvalitné výsledky. Najväčším úspechom je samozrejme titul majstra sveta v časovke, ktorý získal Jozef Metelka. Ani tento rok nenašiel premožiteľa a s náskokom viac ako jednej minúty získal titul. Vynikajúce výsledky dosiahla aj Anka Oroszová, Ondrej Strečko, či Patrik Kuril. Všetky umiestnenia do desiateho miesta znamenajú, že ste v svetovej špičke," zhodnotil vedúci výpravy Branislav Režňák.

 

Anna Oroszová sa umiestnila na peknom 5. mieste v cestných pretekoch s hromadným štartom, čo je síce horšie umiestnenie ako vlani, no i tak obrovský úspech. Ondrej Strečko dosiahol z trojice našich pretekárov v skupinách MC4 a MC5 v cestných pretekoch najlepšie umiestnenie - skončil na krásnom 8. mieste a získal dôležité body do kvalifikácie na PH Tokio 2020.

 

            „Veľký rešpekt si zaslúži aj Patrik Kuril, ktorý síce nebol so svojim výsledkom spokojný, no ak zoberieme do úvahy, čím všetkým si v poslednom období prešiel, je fascinujúce, že na MS vôbec štartoval. Nedávno absolvoval operáciu zlomenej kľúčnej kosti a do Talianska prišiel so zápalom priedušiek. Napriek tomu sa dokázal umiestniť v povestnej desiatke naj cyklistov, obsadil deviate miesto v časovke," dodal Branislav Režňák.

 

Výsledky slovenských reprezentantov na UCI MS  2018 v cestnej paracyklistike:

 

Časovka

WH3 - Anna Oroszová 7. miesto

MB - Juraj Práger/Ján Gallik  17. miesto

MC5 - Ondrej Strečko 8. miesto

MC4 - Jozef Metelka 1. miesto, Patrik Kuril 9. miesto

 

Cestné preteky 

WH3 - Anna Oroszová 5. miesto

MB - Juraj Práger/Ján Gallik  18. miesto

MC5 - Ondrej Strečko 8. miesto

MC4 - Patrik Kuril 20. miesto, Jozef Metelka nedokončil 

 

Najbližší program:

 

ŠPORTY

MS v boccii, Liverpool, 9. -19. augusta

ME 2018 v plávaní, Dublin 10. - 20. augusta

ME v lukostreľbe, Plzeň, 11. - 19. augusta

Svetový pohár v paracyklistike, Baie Commeau (Kanada), 13. - 22 august

ME v atletike, Berlín, 18. - 27. augusta

 

MLÁDEŽ

 

KEMPY „Hľadáme talenty 2018" Remata (pri Handlovej)

III. motivačný , 14. - 19. augusta

IV. medzinárodný 21. - 26. augusta

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre