Lukáš Adamec zverejnil akustickú verziu skladby Búrka (+ VIDEO)

Pridané: 25.11.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Uplynulý víkend dal spevák Lukáš Adamec do pozornosti jednu zo svojich skladieb z prvého štúdiového albumu. Verejnosti ponúkol nezvyčajnú verziu skladby Búrka, ktorá vznikla tak, že pri prvom počutí chytila za srdce i ostrieľaných hudobníkov.

 

Lukáš AdamecLukáš Adamec

 

Po úspešných singloch Horúca Láska, Keď ma raz odsúdia, či Dýchaj Lukáš Adamec  rádiám ponúka ďalšiu skladbu zo svojho prvého štúdiového albumu. Milostná skladba BÚRKA  počas nahrávania albumu dostala i druhý šat. Video akustickej verzie, na ktorej okrem Tomiho Okresa hosťujú hudobníci, ktorí pôvodnú verziu, vydanú na albume nenahrávali, zverejnil uplynulý víkend.

 

Pesničku Búrka skomponoval skúsený muzikant Tomi Okres (momentálne pôsobiaci v českej kapele Chinaski), ktorý Adamcov album taktiež produkoval.  Motív piesne bol jasný už po prvom vypočutí . „Keď mi Tomi prvýkrát zahral melódiu búrky, hneď som sa do nej zaľúbil a vedel som, že text musí byť o láske," vyjadril sa úspešný spevák.  Zároveň prezrádza, že skladba v ňom evokovala ten najkrajší cit, ale z jeho smutnej stránky. "Pesničkou som chcel vyjadriť nešťastné milovanie. Lásku, ktorá je odsúdená na zánik, a hlavne  tú nevyhnutnosť konca, aj keď sa láska medzi dvoma ľuďmi stále nachádza," priblížil Košičan ústrednú tému piesne.

 

Romantická nôta Adamca inšpirovala natoľko, že na napísanie úplného textu piesne mu postačilo len desať minút a stala sa jednou z jeho najobľúbenejších pesničiek z albumu. Búrka sa nahrávala v prešovskom štúdiu UMPAX a ruku k dielu priložili i priatelia - hudobníci. Štúdiovú verziu spolu s autorským duom nahrali Martin Gašpar, Marcel Buntaj, či Marián Čekovský.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre