Darčeky, ktoré deťom vyčaria úsmev na tvári

Pridané: 14.12.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Najkrajšie a zároveň najviac zrýchlené obdobie roka je pred nami a na rodičov tak už tradične pripadá zháňanie darčekov pre svoje ratolesti. Darčeky a ich materiálna hodnota však každoročne zdvíhajú vlnu diskusií, čo často ústi v chaotické nakupovanie všetkého možného, ​​bez toho aby sme sa pokúsili zamyslieť nad tým, čo deťom naozaj urobí radosť. Veľakrát to totiž nie je počet balíčkov pod vianočným stromčekom, ale predovšetkým ich obsah, čo deťom vyčarí úsmev, ktorý len tak nezmizne.


Darčeky sú fajnDarčeky sú fajn

Pred tým, než pôjdete na nákupy
Hoci sú názory na oslavy Vianoc rôzne a každá rodina má svoje tradície a spôsoby, na jednej veci sa väčšinou všetci zhodnú. Vianočné sviatky sú predovšetkým o tom, aby sme strávili čas so svojimi blízkymi, oddýchli si, pokúsili sa nestresovať a ľudí okolo nás sme urobili zase o niečo šťastnejších. Tomu však predchádza napríklad aj to, že je nutné si málinko upraviť priority, nesnažiť sa stihnúť nemožné a do kúpených alebo vyrobených darčekov dať kus seba. A o to viac to platí u darčekov pre deti, či už im je päť, pätnásť alebo dvadsať. Než sa teda do samotných nákupov pustíme, je dobré zamyslieť sa nad tým, čo si dieťa naozaj praje. U detí, ktoré stále veria na Ježiška, je toto pomerne jednoduché, pretože si všetky priania môžeme jednoducho prečítať. Čo ale deti, ktoré už žiadny list nepíšu? K tomu často dochádza najmä v prvej či v druhej triede základnej školy, kedy sa chtiac-nechtiac prevalí, ako to s darčekmi naozaj je, a rodičom potom nezostáva nič iné, než sa spoľahnúť na svoj vlastný úsudok. S výberom nám však môžu pomôcť napríklad aj priatelia dieťaťa alebo ostatní členovia rodiny, za opýtanie nič nedáme.


Tipy na darčeky
U detí na prvom stupni základnej školy však ešte stále prevažuje záujem o hry a najrôznejšie stavebnice. "Pre kreatívnych a tvorivých chlapcov na prvom stupni základnej školy by som odporučil kovovú stavebnicu Malý konštruktér PROFI, ktorá je k dostaniu v dvoch variantách - Premium Truck a Super Truck. Tieto dva modely v sebe skrývajú desať variant, ktoré je možné zostaviť, a to nielen podľa návodu, ale aj podľa vlastnej fantázie. Okrem toho máme v ponuke aj ďalšie sady, z ktorých je možné zostaviť napríklad bager, kombajn či lietadlo, a tak je možné stavebnicu vybrať priamo na mieru podľa konkrétnej záľuby dieťaťa, "hovorí Marcel Pech, marketingový riaditeľ distribútora hier a hračiek Pexi pre Českú republiku a Slovensko. Dievčatá potom väčšinou ocenia najrôznejšie kreatívne sady určené k tvorbe vlastných náramkov a náhrdelníkov, prípadne kozmetické sady určené pre malé deti.
Vo veku okolo desať rokov potom už začína prevládať záujem o elektroniku a najmodernejšie technologické výdobytky, a to najmä o mobilné telefóny alebo tablety. Jedná sa však už o drahšiu investíciu, ale zase na druhú stranu v tomto veku už začína dieťa potrebovať tablet či počítač k domácim úlohám a telefón je vhodné mu zaobstarať už len z toho dôvodu, aby sme s ním mohli byť v kontakte, keď sa niekde zdrží apod. Zabijeme tak dve muchy jednou ranou a všetci budú spokojní. Lacnejšou variantou vianočných darčekov sú veci spojené s najrôznejšími módnymi ikonami, influencery a youtubermi. Pokiaľ teda vieme, koho aktuálne naše dieťatko na internete sleduje, máme napoly vyhraté.


A čo praktické darčeky?
Je úplne v poriadku, ak využijeme Vianoce k tomu, aby sme deťom zaobstarali niečo, čo ajtak potrebujú. Praktické darčeky by však pod stromčekom nemali prevažovať a mali by sme ich vždy doplniť niečím, čo deťom naozaj urobí radosť.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre