Vianočná horúčka stúpa. Darček pre deti, ktorý poteší a rodičom nezruinuje konto

Pridané: 17.12.2018 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Vidieť, že darčeky od nás urobili našim deťom skutočnú radosť, je na nezaplatenie a často predbehne aj radosť z darčekov, ktoré sme dostali my sami. Preto si dávame na výbere darčekov záležať a do ich nákupu investujeme každoročne nemalé sumy. Urobte tento rok bezhlavému míňaniu prietrž a nakúpte darčeky s rozmyslom. Nakúpiť pekné darčeky pre vaše ratolesti ide aj bez stresu a s obmedzeným rozpočtom.


Nemecká doga - najlepší darčekNemecká doga - najlepší darček

Aj keď patríte k tým, ktorí sa do poslednej chvíle zubami nechtami bránia predvianočnému nákupnému šialenstvu, skôr či neskôr vás ajtak dobehne. Potešiť svoje ratolesti pekným darčekom chce skrátka každý z nás. Naopak, čím dlhšie budete vzdorovať, tým je väčšia pravdepodobnosť, že na poslednú chvíľu vložíte do nákupného košíka darčeky, o ktorých nápaditosti a užitočnosti zapochybujete už vo chvíli, keď je beriete z regálu. O zbytočne utratených peniazoch ani nehovoriac. Aj keď sa nás médiá, reklamy a výklady obchodov prekypujúci tipy na darčeky snažia presvedčiť, čo všetko musíme mať, aby sme boli spokojní, pravdou je, že toho v skutočnosti potrebujeme len veľmi málo.


Ježiško s mierou
Predovšetkým ak máte malé deti, je ťažké sa udržať a nekúpiť hŕbu krásnych hračiek, hier, knižiek a výtvarných potrieb. Keď sa nestrážime, Vianoce sa môžu pekne predražiť, bez toho, aby deti urobili šťastnejšími. Úmera "čím viac darčekov, tým väčšiu radosť" alebo "čím drahšie darčeky, tým väčšiu radosť" rozhodne neplatí, aj keď máme často sklony si to myslieť. Neporovnávajte sa preto s okolím a nesledujte, koľko peňazí za vianočné darčeky pre deti utratili druhí. Vyvarujte sa nákupov len preto, že niekto z vášho okolia to kúpil tiež a investoval do toho rovnaké peniaze. Aj psychológovia radia zamerať sa na výber dvoch až troch hodnotných vecí z listu Ježiškovi a tie svojim ratolestiam nadeliť. S veľkým množstvom darčekov deti strácajú pozornosť a schopnosť sa sústrediť, rozbaľovanie ich prestáva baviť a radosť z nadělených vecí nie je väčšia, ba naopak.


Modelovacie hmoty novej generácie
Klasické hračky v podobe bábik a autíčok sú síce krásne, ale hranie s nimi veľmi rýchlo omrzí. Hitom poslednej doby medzi rodičmi i deťmi sú nešpinivé modelovacie hmoty pre opakované použitie, ktoré dostať v širokom farebnom spektre. Ponúkajú neobmedzený priestor pre fantáziu, lebo je z nich možné vytvoriť nespočetnet farebných výtvorov.


"Aktuálnym hitom sú rôzne modelovacie hmoty, ktoré sa ľahko tvarujú, dajú sa použiť opakovane a ponúkajú nepreberné množstvo tvorivej zábavy. Stláčaním, ohýbaním, tvarovaním a iným spracovaním môžu deti tvoriť veselé postavičky, strašidelné netvory, šibalské zvieratká, pestrofarebné kvety, stromy alebo najrôznejšie predmety. Fantázii sa medze nekladú, "hovorí Marcel Pech, marketingový riaditeľ distribútora hier a hračiek pre český a slovenský trh Pexi. Zábavnou formou sa tak rozvíja inteligencia, emócie aj kreativita, čo je dôležité pre ďalší rozvoj a vzdelávanie. "PlayFoam je netoxická, ľahká a ľahko tvarovateľná penová plastelína. Výrobky z nej nevyschnú, nestvrdnú a neprilepia sa k podložke, čím odpadá nutnosť upratovania po modelovaní. Navyše penová plastelína nešpiní, nemastí, nelepí na koberci ani na látkach. Farby idú od seba opäť oddeliť, môžete ich používať znova a nemusíte ich stále dokupovať. Vyrobená je z netoxického a nealergického materiálu vo forme mäkkých penových minikuliček, s ktorými si malé ručičky aj väčšie ruky ľahko poradia, "dodáva Pech.


Vymýšľaním rôznych tvarov, modelovaním a miešaním farieb sa zlepšuje predstavivosť, schopnosť nevšedného, inovatívneho myslenia a koncentrácie. Modelovacia činnosť je užitočná ako z pohľadu kognitívneho vývoja, tak i fyzického. Rozvíja sa jemná motorika, zlepšuje sa zohratosť prstov a deti tým zároveň nevedomky cvičia koordináciu ruky - oči.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre