Šesťdesiatka v znamení pestrosti. Obľúbená postavička podáva správu o lepšom svete

Pridané: 06.03.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Tento rok oslávi okrúhle narodeniny dievčina, ktorá akoby s pribúdajúcimi rokmi nestarla. Ale rozhodne sa nedá povedať, že by zostávala v priebehu dekád úplne bezo zmeny. 


Barbie je krásnaBarbie je krásna

Vystriedala množstvo účesov, odtieňov vlasov, niekoľko farieb pleti aj záplavu kostýmov a outfitov. Ani v profesionálnom živote sa vôbec nedržala pri zemi, jej kariéra naberala každú  chvíľu iný smer. Počas svojho pestrého života vystriedala viac ako 200 povolaní. Reč je pochopiteľne o bábike Barbie, ktorá 9. marca oslávi 60 rokov svojej existencie. V tento deň sa uskutoční oslava aj na televíznej stanici Minimax, ktorá odštartuje celý mesiac s tými najlepšími filmami a seriálmi pre všetky fanúšičky kultovej bábiky Barbie. #barbieday

 

Úspešná hneď od začiatku

Barbie nebola nikdy hračkou, ktorá by ako odhodený kus plastu po chvíli skončila v kúte. Naopak, stala sa veľmi žiadanou. Už v roku 1959, v ktorom sa Barbie predstavila svetu, sa v Amerike predalo neuveriteľných 350 000 bábik. Jedným z dôvodov úspešného štartu bolo posolstvo, ktoré sa s bábikou spája od prvého roku. Nabáda k nezávislosti a plneniu vlastných snov. Myšlienku, že dievčatá môžu samostatne myslieť aj jednať, dala obľúbenej bábike do vienka jej tvorkyňa Ruth Handler. Z dnešného pohľadu sa to možno nezdá, ale v päťdesiatych rokoch to bol značne provokatívny prístup.

 

Väčšia ochota počúvať

V priebehu rokov sa Barbie vyvíjala tak, aby lepšie reflektovala svet, v ktorom dievčatá skutočne žijú. Dôležitý zlom nastal v roku 2016. Spoločnosť Mattel zareagovala na výhrady kritikov, ktoré sa týkali nereálnych proporcií bábiky. Na svoju výšku až príliš chudá Barbie vysielala správu, ktorá v 21. storočí neladila so zdravším prístupom k vlastnému telu. Preto prišli na svet bábiky rôznych postáv, medzi nimi aj jedna s aspoň trochu plnšími tvarmi. Zmenu vyvolala väčšia ochota počúvať rodičov, ktorí stále viac premýšľajú nad výchovou svojich ratolestí. Dôkazom pokračovania v modernom prístupe je v sezóne 2019 Barbie na vozíku či bábika s odnímateľnou protézou.

 

Nové tváre

Bábika Barbie chce inšpirovať malé dievčatká k veľkým veciam. Preto si na pomoc v priebehu rokov prizvala silné osobnosti. Vznikali tak bábiky Marilyn Monroe, Heidi Klum alebo Elizabeth Taylor. Okrem slávnych osobností z oblasti filmu či módy sa svetu predstavili aj bábiky, ktoré reprezentujú úspešné ženy aj v iných odvetviach. Svoji podobu preto získala maliarka Frida Kahlo, matematička Katherine Johnson či boxerka Nicola Adams. Nové bábiky vznikajú s mimoriadnou  starostlivosťou, preto počty fanúšikov Barbie po celom svete neustále rastú a pribúdajú aj oddaní zberatelia.

 

Príbehy bábiky Barbie

S kultovou bábikou sa jej priaznivci už dávno nestretávajú iba na pultoch obchodov, po roku 2000 vzniklo množstvo filmov a televíznych seriálov. Slovenskí diváci môžu s obľúbenou hrdinkou prežívať jej dobrodružstvá na televíznej stanici Minimax. Hlavné posolstvo, ktoré moderná Barbie z televíznych obrazoviek šíri, je dôležitosť vnútornej krásy a možnosť splnenia vlastných snov. Do roku 2020 by sa Barbie mala navyše dočkať aj hraného filmu a zažiariť tak na striebornom plátne. Uchádzačiek o rolu kultovej blondíny sa vystriedalo viac, voľba nakoniec padla na herečku Margot Robbie.

 

Príbeh bábiky Barbie tak po šesťdesiatke rozhodne nekončí.

Príležitosť zoznámiť sa s dobrodružstvami bábiky Barbie budete mať 9. marca popoludní v animovanom seriáli, ktorý vás prevedie jej novým domom snov a predstaví vám aj jej početnú rodinu a kamarátov. Barbie DreamHouse Adventures sledujte od 9. 3. na stanici Minimax. 

 

O AMC Networks International - Central and Northern Europe

AMC Networks International - Central and Northern Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločnosti na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc sústreďujúcich sa na Strednú a Východnú Európu. Súčasné AMCNI - Central and Northern Europe portfólio zahŕňa 12 televíznych staníc v štyroch žánroch: šport: Sport1, Sport2, športu, detské: Minimax, Megamax, zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TVPaprika, Spektrum Home a filmové: AMC, Sundance Channel, Film mobil , Film + a Film Café. Obsah tematických staníc sa vytvára pre miestnych divákov, jazykové verzie a trhy. Je dostupný v celej sérii platforiem vrátane HD, služieb na požiadanie a verzie pre mobilné telefóny.

 

AMC Networks International (AMCNI) je globálnou divíziou AMC Networks a dodávateľom uznávaných zábavných relácií pre predplatiteľov vo viac ako 140 krajinách a územiach v Afrike, Ázii, Európe a Latinskej Amerike. AMCNI zahŕňa ako globálne značky Sundance Channel a MGM Channel, tak populárne kanály s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com/amcni

 

O spoločnosti AMC Networks:

Spoločnosť AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) sa už viac ako 30 rokov venuje produkcii kvalitných filmov a relácií, vlastní a prevádzkuje niekoľko populárnych a oceňovaných značiek v oblasti platenej káblovej televízie. AMC, IFC, SundanceTV, WE TV, a IFC Films produkujú relácie, ktoré sú výrazné, zaujímavé, kultúrno relevantné a oslovujúce divákov naprieč rôznymi spoločenskými skupinami. Spoločnosť tiež prevádzkuje globálnu divíziu, AMC Networks International. Viac informácií nájdete na www.amcnetworks.com.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre