Na Ródeo Muráň sa môžete stať majstrom Slovenska v jazde na elektrickom býkovi!

Pridané: 02.06.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Ródeo Muráň predstavuje na 27-om ročníku novinku! Na najstaršom a najväčšom ródeu v Európe sa budú konať Majstrovstvá Slovenska v jazde na elektrickom býkovi! Do súťaže sa môže prihlásiť každý, kto má dostatok odvahy! Príďte si vychutnať krásu tátošov a umenie ich jazdcov do Muráňa 19. až 20. júla. Okrem ródeo súťaží sa môžete tešiť na koncerty kapiel  Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a Žobráci.

 

TublatankaTublatanka

Pravidlá Majstrovstiev Slovenska v jazde na elektrickom býkovi sú veľmi jednoduché a pre všetkých maximálne vyrovnané a férové.

 

„Elektrický býk je riadený automatickým programom, takže ho neobsluhuje a neovláda človek. Preto je to maximálne férové voči všetkým súťažiacim. Súťaží sa v troch kolách. Prvé kolo je najľahšia úroveň. Všetci, ktorí sa udržia na elektrickom býkovi a nespadnú, postupujú do ďalšieho kola. Tí, ktorí sa neudržia, automaticky vypadávajú zo súťaže. Druhé kolo je už ťažšia úroveň a do tretieho kola postúpi presná polovica súťažiacich s najlepšími časmi. Druhá polovica vypadne a končí. Tretie kolo je už samotné finálové kolo. Víťazom sa stane ten, kto sa udrží najdlhšie na elektrickom býkovi," vysvetľuje organizátor podujatia a šéf agentúry 4 PUBLIC PROMOTION Peter Balogh.

 

Do súťaže sa môže zaregistrovať každý priamo na mieste akcie. Registračný stan bude viditeľne označený a umiestnený neďaleko elektrického býka, na ktorom sa bude súťažiť.

 

„Súťažiacich v podstate nehodnotí nikto, všetko je o ich šikovnosti, a čase, ako dlho sa udržia na elektrickom býkovi. Čas sa stopuje a je jedinou a rozhodujúcou veličinou v tejto súťaži," konštatuje organizátor Peter Balogh.

 

Ródeo Muráň je ródeo pod hlavičkou SAWRR - Slovenska Asociácia Western Ridingu a ródea a NBHA Slovakia - National Barrel Horse Asscociation.

 

„Členovia týchto asosciacii sa prihlasujú na preteky bez dalších poplatkov- okrem štartovných. Po zaplatení tzv. "hosťovačky" sa môže na majstrovstách zúčastniť aj člen, ktorý nemá zaplatené členské v spomínaných asociáciách. Hosťovačka je poplatok, ktorý sa určí asociáciou a po jej zaplatení môže pretekať aj nečlen s nárokom na výhru ale bez nároku bodov do šampionátu," dodáva Peter Balogh.

 

            Tento rok to na muránskom ródeu roztočia legendárna Tublatanka, Polemic, Heľenine oči, Adam Ďurica, U.K.N.D., Lenka Filipová a country kapely Žobráci a Kentucky Jack. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú stanovať, je pripravené stanové mestečko, a pre ostatných návštevníkov sú k dispozícii dve veľké záchytné parkoviská. Nenechajte si ujsť najlepšie a najstaršie ródeo v Európe pre všetky vekové kategórie. Program je zostavený tak, aby si všetci našli svoj obľúbený žáner. Vstupenky na Ródeo Muráň si môžete kúpiť v sieti Ticketportal
https://www.ticketportal.sk/event/RODEO-MURAN-2019. Všetky informácie nájdete na https://www.rodeomuran.sk/

 

Ródeo Muráň 19. - 20. júl 2019

Piatok 19.7. 2019

Kentucky Jack
Žobráci
Adam Ďurica
U.K.N.D.

 

Sobota 20.7. 2019

Ródeo súťaže

Horehronskí chlopi

Cassovia Country Dancers.

Lenka Filipová
Polemic
Tublatanka
Heľenine oči

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre