Motocyklová Cena Slovenska na SLOVAKIA RINGU v októbri

Pridané: 02.10.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Jedno z posledných významných podujatí v motoristickom športovom kalendári automotodrómu SLOVAKIA RINGU je už tradične Cena Slovenska preteky cestných motocyklov na okruhu. Jej aktuálny ročník prichádza ku nám 11.-13. októbra.


Motocyklová Cena SlovenskaMotocyklová Cena Slovenska

Rýchle motocykle majú u nás svoju pevnú základňu, napokon Cena Slovenska sa tu jazdí od roku 2010. Pre každého fanúšika a jazdca je to náš najväčší národný sviatok na dvoch kolesách. Zväčša septembrový termín tentokrát posunul usporiadateľ na október, čo môže stále garantovať stabilné počasie.O trofeje sa aj teraz pobijú desiatky najlepších jazdcov Slovenska a okolitých krajín. Napokon, tak ako každý rok, aj teraz je Cena Slovenska určená pre rôzne seriály a kategórie: Majstrovstvá Slovenska, Medzinárodné Majstrovstvá Česka, Alpe Adria, Ducati Cup, trieda Open a ďalší budú rozdelení do výkonnostných tried. Napríklad slovenský šampionát do: 125 SP, SSP300, SST600, SST1000 a SBK (Superbike).Naše národné majstrovstvá odštartovali koncom apríla rovnako u nás na SLOVAKIA RINGU. Päťdielny seriál pokračoval o mesiac neskôr na maďarskom Pannoniaringu, koncom augusta v chorvátskom Grobniku. Tento víkend je na rade predposledné podujatie v českom Moste a sezóna končí opäť u nás (11.-13.10.). Jazdci si nikdy nedarujú ani centimeter navyše a preto aj teraz môžeme očakávať napínavé preteky.
Ďalšie informácie získate napríklad na stránke spoluorganizátora - Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) - www.smf.sk, ako aj na www.slovakiaring.sk.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre