Žabí Rauš predstavuje pestrofarebný videoklip k singlu Žeby Žaby.

Pridané: 04.09.2021 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

V závere letných prázdnin prichádza bratislavská párty-rocková kapela Žabí Rauš s  videoklipom k novému singlu Žeby Žaby. Rocková skladba, sršiaca dobrou náladou,  oslavuje slobodu a rozmanitosť života. Videoklip vznikal v bratislavskom ateliéri Dynameet v réžii Antona Gráfa, ktorý sa postaral o kameru a strih. Herečka Merci sa v klipe farebne mení na túlavú žabu, k čomu jej priamo pred kamerou maliarskym štetcom pomáhala bodypainterka Henrieta Aponyiová. Gitarista Adam Šamaj neskrýval nadšenie: „Podľa mňa je to skvelé vizuálne znázornenie myšlienky tejto skladby. Žaba sa teší medzi nami žabiakmi a okolo sú farby, láska, radosť, tanec." 

 

Žabí RaušŽabí Rauš

Výmena hudobných pozícií medzi Filipom Pokorným a Šteffim Kovalčíkom v klipe bola pre chalanov zábavná, dokonale si ju užívali. Šteffi, ktorý bežne hrá na bicie,  v postave čierneho pokušiteľa a pekelníka, zobral na seba rolu frontmana skupiny. Filip, pôvodne spevák a gitarista, sa vo farebnom tričku a slamenom klobúku zas posadil za bicie. „Nič nie je iba čierno - biele. Život má v sebe všetky farby. Temné, svetlé, proste rozmanité. A taký je aj náš klip," približuje myšlienku rôznorodosti Filip.   

 

Skladba Žeby žaby vznikla v podstate náhodou. Na klasickej skúške kapely si Šteffi cez prestávku pospevoval nápad na refrén a ten sa nám všetkým okamžite zapáčil. Adam chytil gitaru a nosný nápev piesne bol na svete. Šteffi hovorí: „ Tá jednoduchá slovná hračka potrebovala jednoduchú, radostnú  melódiu, ktorú sa nám nakoniec spolu podarilo vytvoriť. Už dávno som mal chuť urobiť priamočiaru dvojakordovú pieseň. "

 

Nahrávanie hudby prebiehalo v kapelnej skúšobni na bratislavskej Kolibe v réžii Filipa Pokorného. Cieľom bol garážový, no zároveň úderný zvuk, založený na gitarách. Kapela sa už dlhšie drží prístupu DIY nahrávania. Filip objasňuje: „Je to fajn mať pri nahrávaní neobmedzený čas a slobodu experimentovať. To sa často v štúdiu, kde sa pozerá na zaplatené hodiny, veľmi nedá. Pri nahrávaní vo svojich priestoroch sa človek dokáže ľahko uvoľniť, hrá prirodzenejšie a presnejšie." Žabí Rauš tvoria:  Adam Šamaj (lead gitara), Filip Pokorný (spev, gitara, sample), Šteffi Kovalčík (bicie, spev) a Matej Piliar (basgitara, syntetizátor).    

 

Nedávno sa „žabiaci" objavili naživo v hudobnej relácii In Between The Books. Do budúcnosti skupina plánuje postupne vydávať ďalšie single v rôznych žánroch ako funk, reggae, alebo rock zmiešaný s elektronikou. Každý člen sa okrem Žabieho Raušu venuje aj iným hudobným projektom - Adam sprevádza na gitare pesničkára Petra Juhása, Filip sa venuje produkcii hudby v americkom Texase, Šteffi hráva s bratislavskou punkovou kapelou Papundekel a Matej pripravuje elektronický projekt so živou kapelou.

 

Videoklip k piesni Žeby Žaby si môžete pozrieť na Youtube, onedlho ho nájdete aj na všetkých streamovacích platformách ako Spotify, Deezer alebo Apple Music.  

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre