Melón: najsladšia zelenina (+ VIDEO)

Pridané: 31.07.2012 | Autor: Mika | Pridal: BarBara

Viete ako chutí leto? ... Leto chutí ako melón! Aj keď nákup a najmä prenos obrovských melónov nepatrí medzi najjednoduchšie, určite sa oplatí „odkotúľať“ si túto zeleninu /melón patrí do rovnakej čeľade ako uhorka alebo tekvica. 


fotografiafotografia

Červený melón obsahuje až 90 percent vody a preto každou porciou do seba dostanete niekoľko pohárov chutného nápoja. Každým sústom tiež prijímate vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C, zinok, draslík, železo, fosfor, magnézium, vápnik a jód.


Melónová diéta

Určite ste už niečo o melónovej diéte počuli. Je najvyšší čas túto očistu aj zrealizovať! Aby všetko fungovalo tak ako má, odporúča sa naplánovať si dva melónové dni. Vďaka tomu si prečistíte obličky a z tela sa vám vyplavia nečistoty. Črevám pomôže vláknina a prírodný cukor vám dodá energiu. Melón čistí krv, harmonizuje krvný tlak, pôsobí protizápalovo a melónové jadierka dokážu liečiť priedušky a horné dýchacie cesty. Látky obsiahnuté v melóne patria medzi antioxidanty, ktoré ochraňujú naše telo pred rakovinou a ďalšími civilizačnými chorobami.


Melón namiesto viagry

Texaskí vedci prišli na fantastickú vec. Tvrdia, že páni, ktorí majú problémy s erekciou už nebudú musieť vyhadzovať veľké peniaze za viagru, ale odporúčajú im výdatne sa najesť melóna. Melón totiž obsahuje také zložky, ktoré pôsobia na ľudský organizmus ako známa modrá pilulka a dokonca môže zväčšovať libido.


Melónoví rekordéri

Ľudia sa asi zbláznili! Sú ochotní dávať za melóny nekresťanské peniaze. Najdrahší melón bol len pred pár mesiacmi predaný za neuveriteľných 120.000,- korún! Volá sa Dansuke, vážil takmer 8 kilogramov a vzácny je najmä preto, že ho vypestovali na japonskom ostrove Hokkaido, kde ročne vyrastie len pár melónov. Bežne sa ceny melónov na tomto ostrove pohybujú od 900 do 1.800 korún.

 

Kockový melón

Ak vás nudí guľatý tvar melónov a máte pocit, že by to chcelo nejakú zmenu, potešíme vás! V Brazílii začali pestovať kockové melóny! Letná zeleno-červená pochúťka jednoducho nemá tvar gule, ale pravidelnej kocky! Brazílski pestovatelia výhonky mladej rastlinky vložia do škatule, v ktorej melón rastie, a ktorá dosiahne želaný tvar zeleniny.


Červeným melón sa to všetko len začína!

Aj keď väčšina z nás pozná len červený, nanajvýš žltý melón, melónov je oveľa viac. Spoznajte a ochutnajte ich!


Watermelon Man

 

Vodný melón – červený melón s čiernymi jadierkami a so zelenou šupkou je kráľom všetkých melónov. Ak vám jadierka vadia a trpezlivo ich dlhé minúty vyberáte, svitá vám na lepšie zajtrajšky. Francúzi vypestovali melóny bez semien!

 

Ananásový melón – keby ste nevedeli, že jete melón, určite by ste si mysleli, že si pochutnávate na ananáse. Podobá sa na klasický vodný melón, ale jeho vnútro je jasne žlté.

 

Kantalup – napriek tomu, že patrí medzi najmenšie melóny, má neopakovateľnú sladučkú chuť a vonia ako ananás.

 

Galia – malý sympatický melón, ktorý chytíte do jednej ruky. Získa si vás aj svojou chuťou, ktorá pripomína chuť nektariniek.

 

Charentais – jeho dužina má marhuľovú farbu a chuťou pripomína papayu a ananás.

 

Honeydew – už názov napovedá, že ide o medový melón. Jeho dužina je zelená a kôra žiarivo žltá.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre