Živé sochy

Pridané: 24.07.2008 | Autor: Mika | Pridal: BarBara

Nechápete ako môže niekto dlhé predlhé minúty, ba až hodiny, obdivovať jednu sochu? Aj najväčšie sochárske diela považujete len za bezduché kusy kameňov? Podnikavci v zahraničí objavili spôsob, prostredníctvom ktorého chcú zaujať aj ľudí, ktorí nepatria k milovníkom umenia.

fotografiafotografia

Prezliekajú sa za živé sochy a potom stoja nekonečné hodiny, takmer bez pohnutia na námestiach! Pred sebou vždy majú škatuľku, do ktorej im zvyknú nadšení turisti hádzať drobné mince. Keď socha počuje cvengot peňazí, väčšinou poďakuje nacvičeným gestom. Je to teda výborný, aj keď možno trošku nudný spôsob zárobkovej činnosti. Predstavte si, že dlhé hodiny musíte stáť v jednej póze. Mňa by určite do piatich minút začalo svrbieť, ani neviem, kde všade a bolo by po póze. Aj keď určite by boli zaujímavé aj fotky škriabajúcej sa sochy medzi nohami. Nebola by zo mňa dobrá živá socha!

Pri nedávnej prechádzke starými uličkami mesta Rím som natrafil na rôzne živé sochy, ktoré určite zaujmú aj vás svojou originalitou.

Faraón - /na úvodnom obrázku/ sochu, ktorá sa tvárila ako múmia a zároveň ako sarkofág faraóna Tutanchamóna v jednom som stretol na Piazza del Popolo. Po pár dňoch strávených v Ríme som dospel k záveru, že v celom meste je viacero takýchto živých sôch. Socha faraóna si totiž okrem nehybného státia nevyžaduje žiadne zvláštne zručnosti. Tutanchamóna preto môžete v rovnakú hodinu stretnúť aj pred Anjelským hradom alebo na Piazza Navona.

fotografia

Socha slobody - veľmi som nepochopil, čo robí Socha slobody v Ríme a prečo je biela. Netreba sa asi nad tým zamýšľať. Turisti jej do klobúka nadšene hádzali peniaze a rovnako natešene sa s ňou fotografovali. Videl som ju pri fontáne di Trevi.

fotografia

Rímsky romantik –  pri fontáne di Trevi bola ešte jedna socha. Nielenže bola oveľa vydarenejšia, ale aj oveľa viac pasovala do starodávnych ulíc Ríma. Ilúzia jej kostýmu bola dokonalá. Každému „platiacemu divákovi“ poďakovala krásne pomalým a plynulým gestom. Tlieskame!

fotografia

Ponáhľajúci sa úradník -  - ďalším miestom, kde v každú dennú aj večernú hodinu stretnete niekoľko živých sôch je Piazza Navona. Ponáhľajúci sa úradník bol fantastický. Aj keď celý čas stál nehybne na jednom mieste, jeho postoj ale predovšetkým kostým vyvolával pocit, akoby sa niekde ponáhľal a v sekunde zamrzol. Obdivuhodné!

fotografia

Sci-fi socha - na druhom konci námestia stála prazvláštna socha, ktorá dokázala zaujať nielen tým, ako vyzerala, ale aj tým, čo robila. Všimnite si tri gule v jej rukách. Dokázala s nimi ohromné veci! Kotúľala si ich po takmer celom tele neuveriteľne plynulo a hladko a samozrejme jej ani raz nespadli. Kráse!

fotografia

Rímsky bojovník – zárukou na stretnutie živej sochy je aj okolie Kolosea. Starorímskymi bojovníkmi sa to tam len hemží. Za mierny poplatok sa s nimi dokonca môžete vyfotografovať. Vďaka dobovým kostýmom vyzerajú „herci“ dosť mužne. Závidíme!

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre