Peter Lipa spieval na talianskom hrade

Pridané: 08.08.2008 | Autor: ErikMader | Pridal: chris

Už dávno je známe, že Peter Lipa  s úspechom prezentuje svoju tvorbu aj mimo hraníc Slovenska. 

Peter LipaPeter Lipa

Dokonca by sa dalo povedať, že počet jeho zahraničných vystúpení sa blíži množstvu jeho slovenských koncertov. Peter Lipa sa často objavuje v Česku, Poľsku, Nemecku, Rakúsku  a od  roku 2006 si môžu jeho umenie vychutnať aj džezoví priaznivci v Taliansku.  

„Je zaujímavé, že prvých 60 rokov svojho života som v Taliansku nehral, zatiaľčo teraz tam hráme každý rok,“  hovorí so smiechom Peter Lipa.

Kým v minulých rokoch  išlo o klubové vystúpenia v v severotalianskych mestách ako  Padova, Treviso či Verona, tohto roku navštívil juhotaliansku provinciu Potenza.
V tamojšej obci Lagopesole vystúpil na podujatí, ktoré sa odohrávalo v priestoroch gotického hradu z 12. storočia.  Spievať v prostredí, v ktorom na Vás „dýcha“ stredovek,  bolo aj pre Petra Lipu naozajstným zážitkom.    

 

Do talianskeho Lagopesole pozvala Petra Lipu skupina talianskych fanúšikov džezu, združená pod názvom JAZZ CASTELLO.  „Netušil som, že na takom "zapadákove" existujú ľudia, ktorí sa budú zaujímať o slovenský džez, “  netají prekvapenie Peter Lipa.
Na mieste vraj hneď dohodli aj recipročnú akciu . Asi dvadsiatka Talianov prijala pozvanie na jesenné  Bratislavské džezové dni. Vôbec, práca na jesenných džezákoch už vyplňuje celkom slušnú časť aktivít Petra Lipu. Momentálne ho teší najmä fakt, že má poistených  headlinerov festivalu...

 

Do konca leta odohrá Peter Lipa  ešte pár slovenských a českých koncertov a v poslednej augustovej dekáde sa predstaví aj vo švédskom Štokholme.  A kedže je toto leto naozaj bohaté na koncerty, Lipa rád oželel aj klasickú dvojtýždňovú dovolenku.  "Mal som pár dní voľna, ktoré som strávil s rodinou doma. Pravdu povediac, ani sa mi nechcelo niekam cestovať za dovolenkou. Dosť sa nacestujem popri koncertovaní"  hovorí Peter Lipa a jedným dychom dodáva: „ Nie som z toho však smutný. Práve naopak. Vždy som túžil s muzikou cestovať. “

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre