Vzniká prvý slovenský hip-hopový muzikál „Príbeh ulice“

Pridané: 13.08.2008 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Hneď niekoľko veľkých muzikálov príde do slovenských divadiel v túto jeseň.
Opak a MishaOpak a Misha

S veľkými očakávaniami sú spojení „Producenti“, či „Fontána pre Zuzanu“.  Tým najodvážnejším projektom je však podľa všetkého prvý slovenský hip-hopový muzikál nazvaný „Príbeh ulice“.  Autorom námetu je Peter Vojtek, réžiu má na starosti Nikita Slovák a o hudbu sa stará Opak zo skupiny AMO. Ten už vie aj o čom bude dej.


Na základe dejovej línie vyberal Opak interpretov nosných skladieb muzikálu, tvoril hudbu a samozrejme sa zúčastňuje aj skúšok, aby hercov učil hip-hoperské grify.


Zostava Opakových spolupracovníkov sa  napokon rozrástla na celkom početnú množinu známych mien. „Pracoval som s Mojou rečou a Jojom Engererom ako hudobníkom, s Mishou aj Zdenkou Prednou, so skupinou Mango Molas aj s mojím kolegom z AMO Moem,“ hovorí. „Budeme však pracovať aj so skupinou 2H+, jej členovia budú s najväčšou pravdepodobnosťou v muzikáli aj účinkovať.“
Opak sa chystá osloviť ešte aj Roba Pappa, ktorý sa len pred pár dňami vrátil z dovolenky.
Nahrávky pesničiek budú zatiaľ určené hlavne pre potreby účinkujúcich, aby sa podľa nich učili spievať. Ak sa skladby ukážu ako životaschopné a nebodaj sa z nich stanú aj rádiové hity, nie je vylúčené, že vyjdú ako soundtrack aj na riadnom nosiči.

 

Premiéra hip-hopového muzikálu „Príbeh ulice“ je naplánovaná na 24. októbra v bratislavskom divadle Aréna.

Opak a Misha

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre