Matello: „Srdce moje plesá ! “

Pridané: 14.08.2008 | Autor: ErikMader | Pridal: chris

Samo Tomeček, Adam Ďurica, skupina Raindown. Všetci títo interpreti využívajú nielen profesionálne, ale i kamarátske väzby na bratov Táslerovcov z IMT SMILE.
MatelloMatello

Do okruhu ľudí, ktorým Ivan a Miro Táslerovci venujú muzikantskú  podporu sa zaradil aj Daniel Kosiba, ktorý je v súčasnosti známejší ako Matello.

V hudobnom zázemí východného Slovenska  zaregistrovali Dana Kosibu už na konci 90-tych rokov, keď založil skupinu Orange a neskôr kapelu pod názvom Asfalt. Po rozpade druhej spomínanej formácie sa Dano, už pod pseudonymom Matello, znovu pustil do skladania  pesničiek a skontaktoval sa s kapelou Raindown. Zo vzájomnej spolupráce vzišli pesničky ako  „Skutočná“ a „Srdce moje“. Obe nahrávky sa dostali aj k Ivanovi Táslerovi, ktorý Matellovi vzápätí ponúkol producentskú pomoc. Slovo dalo slovo, a tak v štúdiu Mama recordings v Bratislave dotiahli do finále pesničku „Srdce moje“.

„Bolo to veľmi hladké a profesionálne, všetko prebiehalo v pohode, “  obzerá sa za nahrávaním Matello. „V novej verzii sme zmenili  aranžmány,  pridali sa živé bicie a skladbu som nanovo naspieval,“ dodáva.
Pesnička sa začala úspešne hrávať v slovenských rádiách. Aj keď „celoplošky“ s jej zaradením do playlistu ešte stále váhajú, „Srdce moje“ už štvrtý týždeň postupuje v rebríčku najhranejších skladieb v slovenskom éteri. A pri tomto fakte Matello priznáva: „ Srdce moje plesá ! “ :

 

Dano Kosiba však nie je jediný, kto sa teší z úspechu skladby „Srdce moje“.  Matello je v skutočnosti  trojčlenná formácia , ktorú okrem Dana tvoria Tomáš Durkáč a Miro Szirmai.  Takto sa zostava Matella doslova „pozliepala“ pred minuloročným vystúpením na festivale SIGORD.

 

Pesnička „Srdce moje“ by mala mať čoskoro aj videoclip. Mal by to byť nízkonákladový clip. Uvažujem o animovanej verzi, “ odkrýva plány Dano Kosiba.

V týchto dňoch Matello nahráva  v Bratislave nové skladby. Minimálne jedna z nich sa objaví   na pripravovanej kompilácii vydavateľstva UNIVERSAL.  Na margo samostatného albumu Matello hovorí: „ Ešte to potrebuje čas. Ale ak sa všetko podarí, na jar budúceho roku by album mohol vyjsť, “ opatrne formuluje myšlienky . Vôbec, veľké a silné vyjadrenia od Matella nečakajte. Úspech pesničky „Srdce moje“ ho vonkoncom nerozrušil. „ Beriem to ako pozitívny impulz, dodalo mi to energiu. Ale robiť ramená nemá význam.“  

Na záver ešte jedna informácia. Už tento piatok  je Matello  na bratislavskom festivale MUSIKEJA, kde vystúpi ako hosť kapely RAINDOWN .

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre