Chcete vidieť, ako to hrá „Stará škola“ ? Pozrite si DVD!

Pridané: 16.08.2008 | Autor: ErikMader | Pridal: chris

Novinári nemusia o hudbe iba písať, môžu ju sami hrať a produkovať . Príkladom je trebárs Marián Jaslovský alebo redaktor SME Peter Bálik, pôsobiaci v kapele „Živé kvety“.  Novinári boli aj za vznikom formácie The Old School Band / Stará škola/. Na vianočnom večierku roku 2004   sa traja páni z dnes už neexistujúceho denníka nechali nahovoriť kolegami  a zahrali im niekoľko rockových peciek zo 60-tych a 70-tych rokov. Kedže boli sami prekvapení, ako im to ide, povedali si, že to skúsia naostro.

 

ObalObal

A tak začala „Stará škola“, teda The Old School Band pravidelne hrávať a návštevníkom rockových klubov pripomínať nielen najväčšie rockové hity, ale aj  zabudnuté chuťovky z albumov rockových velikánov. Vrcholom doterajšieho snaženia „Starej školy“ bolo  vystúpenie po boku britskej legendy Uriah Heep. Koncert sa uskutočnil  na konci marca v bratislavskom divadle Aréna a pre členov kapely The Old School Band znamenal naozaj silný zážitok.
„ V puberte som túžil vidieť Beatles, ale o tom, že  raz budem na jednom pódiu s Uriah Heep, o tom sa mi ani nesnívalo, “ priznáva Ivan Čeredejev, gitarista, spevák a textár „Starej školy“.  Zážitkom bolo už samotné stretnutie s členmi Uriah Heep. Hoci, ako hovorí Ivan Čeredejev, pred koncertom neboli páni z britskej kapely veľmi zhovorčiví.

 

Pamiatkou  na vystúpenie po boku Uriah Heep môže byť pre členov Starej školy nielen spomienka na kontakt so slávnymi muzikantmi, ale najmä DVD so záznamom koncertu The Old School Band v bratislavskej Aréne.

 

Toto DVD je zároveň zakončením jednej etapy „Starej školy“. Tú ďalšiu by malo naštartovať CD s vlastnými piesňami.
„V kluboch by sme  s úspechom mohli  hrať donekonečna  rockové štandardy, máme ich v repertoári vyše 60. Ale už cítime, že potrebujeme zmenu. A tak sme začali nahrávať vlastné skladby, “ hovorí Ivan Čeredejev .
Podľa neho by sa CD s vlastnou tvorbou The Old School Band mohlo objaviť do konca roka:  „ Verím, že sa tým naša kapela  dostane do širšieho povedomia. “

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre