Bezváhový stav v posteli

Pridané: 20.08.2008 | Autor: Mika | Pridal: BarBara

Využite vo svojej posteli to, čo bolo vymyslené pre kozmonautov a napriek tomu to nikdy nepoužívali! Stav beztiaže môžete zažívať aj bez toho, aby ste vzlietli k hviezdam!
Určite sa všetci zhodneme, že nespavosť ničí nielen noci ale aj dni. Jeden z ukazovateľov kvality spánku je stav, v akom sme, keď vstaneme. Ak sme svieži a oddýchnutí, spánok bol taký, ako má byť. Ak z postele vstávame mrzutí, ubolení a nervózni, je to jasný dôkaz, že náš organizmus nevyužil noc na regeneráciu. Ak sa takéto pocity objavujú pravidelne, je čas na zmenu. Základom kvalitného spánku je kvalitný matrac. Počuli ste už niekedy niečo o matraci z PAMÄŤOVEJ PENY?
fiotografiafiotografia
Kozmonauti ju nikdy nepoužili!
Pamäťová pena je skutočne unikátny a zvláštny materiál. V 70. rokoch minulého storočia ju vyvinula NASA pre potreby kozmonautov. Pena mala počas štartu rakety zmierniť extrémne preťaženie. Paradoxom však je, že pena sa na tento účel nikdy nepoužila. Bez povšimnutia však nezostala. V 80. rokoch si pamäťovú penu všimli zdravotníci, ktorí ju začali používať na zmiernenie bolestí a preležanín pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko. Tí si ju nevedeli vynachváliť. Pochvaľovali si lepší spánok a tešili sa, že menej ich bolí nielen chrbtica ale aj obličky. Z nemocníc sa našťastie pamäťová pena dostala aj do klasických spální.
fiotografiafiotografiafiotografia

Ako v bavlnke
Matrac z pamäťovej peny sa ideálne prispôsobí polohe vášho tela a vy si budete užívať pocit beztiaže. Keď vstanete, pena sa pomaličky vráti do normálneho tvaru. Pena sa tiež prispôsobuje telesnej teplote, takže v lete vás príjemne ochladí a v zime vás ohreje. Ak vás doteraz boleli kríže už len pri pohľade na vašu posteľ, pamäťová pena všetko zmení. Na spánok sa budete vyložene tešiť nielen vy ale aj krk, chrbtica a bedrá - nič z toho vás už nebude pri spánku bolieť. Uvoľnením tela sa zlepšuje krvný obeh - krv a ostatné telesné tekutiny môžu voľne prúdiť v našom tele bez akéhokoľvek tlaku a obmedzenia. Nad matracom z pamäťovej peny by tiež mali uvažovať alergici a budúce mamičky.
Neulakomte sa na to najlacnejšie!
Ako pamäťová pena funguje, si môžete vyskúšať už priamo v predajni. Priložte k matracu svoju ruku a pritlačte. Budete prekvapení, ako dokáže pamäťová pena dokonale okopírovať vašu dlaň a prsty. Klesne len na tých miestach, kde tlačíte.Pri výbere kvalitného pamäťového matraca by ste sa mali orientovať aj podľa ceny. Pri tomto artikly totiž platí, že nie všetko lacné je aj kvalitné. Kvalitný výrobok je zárukou dlhšej životnosti. Určite dlhšej akú ponúkajú klasické pružinové alebo molitanové matrace, ktoré navyše musíte pravidelne otáčať, aby sa zabránilo preležaniu.
Prvá noc na matraci z pamäťovej peny je výnimočná! Pripravte sa na to, že aj každá ďalšia bude rovnaká. Zavrite oči a nechajte sa unášať priamo ku hviezdam!
Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre